КАКАВ МЕЧ: Осам голова у дуелу Хановера и Бајера, али без победника

Фудбалери Бајер Леверкузена и Хановера играли су данас нерешено 4:4 у првој недељној утакмици 17. кола немачке Бундеслиге

Меч између Хановера и Бајера донео је много узбуђења и преокрета, али на крају није било победника.

Бајер је повео голом Јулијана Бранта у 11. минуту, да би Хановер преокренуо погоцима Иласа Бебуе у 12. и Никласа Фулкруга у 20. из једанаестерца.

Гости су пет минута касније стигли до изједначења Адмира Мехмедија, али је Хановер на полувреме успео да оде с голом предности, након што је гол постигао Феликс Клаус у 45. минуту на асистенцију Фулкруга.

Бајер је у другом полувремену успео да дође до преокрета головима Леона Бејлија у 47. и 67. минуту, да би Хановер преко Јулијана Корба у 83. дошао до изједначења и на крају до битног бода.

Фудбалери Херте победили су вечерас на гостовању Лајпциг са 3:2 у 17. колу немачке Бундеслиге, иако су током више од 80 минута игре имали играча мање.

Херта је већ у седмом минуту остала с десеторицом играча на терену након искључења Џордана Торунариге због прекршаја на ивици шеснаестерца.

Берлински тим је два минута пре тога повео голом Девија Зелкеа, а на 2:0 повисио је Саломон Калу у 31. минуту на асистенцију Валентина Лазара.

Селке је у 51. минуту повисио на 3:0, да би Лајпциг преко Вилија Орбана у 68. и Марсела Халстенберга у другом минуту судијске надокнаде времена само ублажио пораз.

Лајпциг је након ове утакмице, четврте узастопне у којој није остварио тријумф, „пао” на четврто место са 28 бодова, док је Херта 10. са 24.

Семафор 17. кола Бундеслиге:
Менхенгладбах – Хамбургер 3:1 (Азар 9, Рафаел 74, 79 – Хан 53)
Штутгарт – Бајерн 0:1 (Милер 79)
Келн – Волфзбург 1:0 (Клеменс 67)
Вердер – Мајнц 2:2 (Баргфреде 2, Белфодил 17 – Каисон 70, Фрај 90+3)
Ајнтрахт – Шалке 2:2 (Јовић 2, Халер 66 – Емболо 82, Налдо 90+5)
Аугзбург – Фрајбург 3:3 (Финбогасон 1, 90+1, 90+3 – Гинтер 20, Петерсен 48, 66)
Дортмунд – Хофенхајм 2:1 (Обамејанг 63, Пулишић 89 – Ут 21)
Хановер – Леверкузен 4:4 (Бебу 12, Фулкруг 20. пенал, Клаус 45, Корб 83 – Брант 11, Мехмеди 25, Бејли 47, 67)
Лајпциг – Херта 2:3 (Орбан 68, Халстенберг 90+2 – Зелке 5,  51, Калу 31)