Junajted slavio protiv davljenika VBA, Liverpul razbio Bornmut

0

Crveni đavoli uz malo sreće došli do prednosti od 2:0, a u finišu posle gužve u petercu primili gol, pa se do kraja branili i odbranili

Novi gol Lukakua, pa onda i Lingarda uz mnogo sreće i odbijenu loptu od odbrambenog igrača koja je prevarila golmana VBA bili su dovoljni za prednost 2:0 Crvenih đavola u prvom poluvremenu.

U nastavku je Mančester Junajted takođe bio bolji rival, ali je posle kornera i male zbrke u petercu u 77. minutu Beri uz pomoć Evansa smanjio na 1:2. Gosti nisu previše napadali do kraja, "krali" su vreme, i sačuvali prenost.

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras u gostima Bornmut sa 4:0 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 18. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Jirgena Klopa kontrolisala je utakmicu od samo početka, a do prednosti stigla je u 20. minutu posle odlična solo akcije Filipa Kutinja, koji je prošao gotovo celu odbranu rivala i preciznim udarcem sa oko 10 metara savladao Asmira Begovića.

Samo šest minuta kasnije Dejan Lovren dobro se snašao posle gužve nakon kornera i glavom sa svega par metara povisio na 2:0.

Najbolji strealc Premijer lige Mohamed Salah je u 44. minutu iskoristio dobro dodavanje Aleksa Okslejd-Čembrlejna u prazan prostor i nakon trka, te driblinga sa par metara povisio na 3:0.

Liverpul u drugom delu meča nije srljao i do četvrtog gola stigao je u 66. minutu, a strelac je posle centaršuta Kutinja s leve strane bio Roberto Firmino.

Semafor 18. kola Premijer lige:
Lester – Kristal Palas 0:3 (Benteke 19, Zaha 40, B. Sako 90+4)
Arsenal – NJukasl 1:0 (Ozil 23)
Brajton – Barnli 0:0
Čelzi – Sautempton 1:0 (Alonso 45+3)
Votford – Hadersfild 1:4 (Dukur 68 - Kačunga 6, Moj 23, 89. jedanaesterac Depoatr 50)
Stouk – Vest Hem 0:3 (Nobl 19, Arnautović 75, Sako 86)
Mančester Siti – Totenhem 4:1 (Gundogan 14, De Bruine 70, Sterling 80, 90 - Eriksen 90+3)
VBA – Mančester Junajted 1:2 (Beri 77 - Lukaku 27, Lingard 35)
Bornmut – Liverpul 0:4 (Kutinjo 20, Lovren 26, Salah 44, Firmino 66)
21.00: Everton – Svonsi