Sitiju ne može niko ništa, minimalci Arsenala i Čelzija, „lepotica” Ozila (VIDEO)

0

Arsenal i Čelzi su opravdali uloge favorita na domaćem terenu, ali su protiv NJukasla, odnosno Sautemptona, ostvarili samo minimalne pobede

Plavci su tri boda uknjižili posle pogotka Markusa Alonsa u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Domaće svakako raduje i povratak Alvara Morate u tim.

Tobdžije su se namučile sa Svrakama, ali je presudio prelep pogodak Mesuta Ozila još u 23. minutu. Aleksandra Mitrovića nije bilo ni u protokolu za ovaj meč, te je sve izvesnije da će Srbin napustiti svoj dosadašnji klub.

Mreže se nisu tresle u duelu Brajtona i Barnlija, a mogle su. Najbolju priliku propustio je Glen Mari, koji sredinom prvog poluvremena nije iskoristio jedanaesterac.

Hadersfild je do nogu potukao Votford, načinivši veliko iznenađenje. Kod gostiju je blistao dvostruki strelac Moj. Na ovom susretu viđena su i dva crvena kartona, po jedan na obe strane.

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su Lester kao gosti sa 3:0, u 18. kolu Premijer lige. Strelci su bili Kristijan Benteke u 19, Vilfred Zaha u 40. i Bakari Sako u 94. minutu. Lester je od 61. imao igrača manje zbog isključenja Vilfreda Ndidija zbog simuliranja penala.

Srpski fudbaler Luka Milivojević nije igrao za Kristal Palas jer je suspendovan zbog žutih kartona.

Vest Hem je u pobedio Stouk sa 3:0. Golove za pobednički tim postigli su Mark Nobl u 19, Marko Arnautović u 75. i Dijafra Sako četiri minuta pre kraja meča.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu ekipu Totenhema sa 4:1, u utakmici 18. kola Premijer lige. Siti je i dalje bez poraza u Premijer ligi i prvi je na tabeli sa 52 boda.

Golove za Siti postigli su Ilkaj Gundogan u 14. minutu, Kevin de Brujne u 70. i Rahim Sterlihg u 80. i 90. minutu. Poraz Totenhema ublažio je Kristijan Eriksen u 93. minutu.

Ekipa Pepa Gvardiole je mogla i do ubedljivijeg trijufa, ali Gabrijel Žezus nije iskoristio jedanaesterac u 75. minutu.

Semafor 18. kola Premijer lige:
Lester – Kristal Palas 0:3 (Benteke 19, Zaha 40, B. Sako 90+4)
Arsenal – NJukasl 1:0 (Ozil 23)
Brajton – Barnli 0:0
Čelzi – Sautempton 1:0 (Alnso 45+3)
Votford – Hadersfild 1:4 (Dukur 68 – Kačunga 6, Moj 23, 89. jedanaesterac Depoatr 50)
Stouk – Vest Hem 0:3 (Nobl 19, Arnautović 75, Sako 86)
Mančester siti – Totenhem 4:1 (Gundogan 14, De Brujne 70, Sterling 80, 90 – Eriksen 90+3)
15,15: VBA – Mančester junajted
17,30: Bornmut – Liverpul
21,00: Everton – Svonsi