Ситију не може нико ништа, минималци Арсенала и Челзија, „лепотица” Озила (ВИДЕО)

Арсенал и Челзи су оправдали улоге фаворита на домаћем терену, али су против Њукасла, односно Саутемптона, остварили само минималне победе

Плавци су три бода укњижили после поготка Маркуса Алонса у трећем минуту надокнаде првог полувремена. Домаће свакако радује и повратак Алвара Морате у тим.

Тобџије су се намучиле са Свракама, али је пресудио прелеп погодак Месута Озила још у 23. минуту. Александра Митровића није било ни у протоколу за овај меч, те је све извесније да ће Србин напустити свој досадашњи клуб.

Мреже се нису тресле у дуелу Брајтона и Барнлија, а могле су. Најбољу прилику пропустио је Глен Мари, који средином првог полувремена није искористио једанаестерац.

Хадерсфилд је до ногу потукао Вотфорд, начинивши велико изненађење. Код гостију је блистао двоструки стрелац Мој. На овом сусрету виђена су и два црвена картона, по један на обе стране.

Фудбалери Кристал Паласа победили су Лестер као гости са 3:0, у 18. колу Премијер лиге. Стрелци су били Кристијан Бентеке у 19, Вилфред Заха у 40. и Бакари Сако у 94. минуту. Лестер је од 61. имао играча мање због искључења Вилфреда Ндидија због симулирања пенала.

Српски фудбалер Лука Миливојевић није играо за Кристал Палас јер је суспендован због жутих картона.

Вест Хем је у победио Стоук са 3:0. Голове за победнички тим постигли су Марк Нобл у 19, Марко Арнаутовић у 75. и Дијафра Сако четири минута пре краја меча.

Фудбалери Манчестер ситија победили су на свом терену екипу Тотенхема са 4:1, у утакмици 18. кола Премијер лиге. Сити је и даље без пораза у Премијер лиги и први је на табели са 52 бода.

Голове за Сити постигли су Илкај Гундоган у 14. минуту, Кевин де Брујне у 70. и Рахим Стерлихг у 80. и 90. минуту. Пораз Тотенхема ублажио је Кристијан Ериксен у 93. минуту.

Екипа Пепа Гвардиоле је могла и до убедљивијег тријуфа, али Габријел Жезус није искористио једанаестерац у 75. минуту.

Семафор 18. кола Премијер лиге:
Лестер – Кристал Палас 0:3 (Бентеке 19, Заха 40, Б. Сако 90+4)
Арсенал – Њукасл 1:0 (Озил 23)
Брајтон – Барнли 0:0
Челзи – Саутемптон 1:0 (Алнсо 45+3)
Вотфорд – Хадерсфилд 1:4 (Дукур 68 – Качунга 6, Мој 23, 89. једанаестерац Депоатр 50)
Стоук – Вест Хем 0:3 (Нобл 19, Арнаутовић 75, Сако 86)
Манчестер сити – Тотенхем 4:1 (Гундоган 14, Де Брујне 70, Стерлинг 80, 90 – Ериксен 90+3)
15,15: ВБА – Манчестер јунајтед
17,30: Борнмут – Ливерпул
21,00: Евертон – Свонси