Валенсија дише за врат Барселони, друга победа Малаге

0

Малага и даље у опасној зони, ни Депортиво није далеко од места која воде у нижи ранг

Фудбалери Малаге победили су данас на свом терену Депортиво са 3:2, у утакмици 12. кола шпанског првенства.

Малага је повела у 15. минуту преко Роберта Росалеса, а осам минута касније изједначио је Лукас Перес.

Екипа из Ла Коруње повела је голом Фабијана Шара у 52. минуту, а домаћи су изједначили преко Гонсала Кастра у 63. минуту. Другу победу Малаги у првенству донео је Борха Бастон у 84. минуту.

Валенсија је у гостима победила Еспањол. Слепи мишеви су овом победом задржали прикључак за водећом Барселоном.

Гости су отпор ривала успели да сломе тек у другом делу, односно у 67. минуту кад је Жофри Кондогбија затресао мрежу Еспањола, да би Санти Мина у 83. решио питање победника.

Семафор 12. кола Ла Лиге:

Ђирона – Реал Сосиједад 1:1 (Стуани 64 – Вилиан Хосе 7)

Хетафе – Алавес 4:1 (Бергара 6, Молина 9. једанаестерац, Анхел 53, 64 – Сантос 81)

Леганес – Барселона 0:3 (Л. Суарез 28, 60, Паулињо 90)

Севиља – Селта 2:1 (Муријел 36, Нолито 48 – Гонсалес 13)

Атлетико – Реал Мадрид 0:0

Малага – Депортиво 3:2 (Росалес 15, Кастро 63, Бастон 84 – Перес 17, Шар 52)

Еспањол – Валенсија 0:2 (Кондогбија 67, Мина 83)

Лас Палмас – Леванте 0:2 (Дукур 71, Џејсон 78)

20.45: Билбао – Виљареал

21.00: Еибар – Бетис