Ајнтрахт после асистенције Гаћиновића водећој Борусији из Дортмунда откинуо бод

Лајпциг на свом терену са 1:0 тријумфовао против Штутгарта, Фулкруг са два гола у финишу донео победу Хановеру у гостима, Бајерн опет на врху

Бајерн је голом Толисоа минимално славио у Хамбургу и бодовно се на челу Бундеслиге изједначио са Борусијом.

Екипи из Минхена је на руку ишло искључење Јунга у редовима домаћих у 38. минуту. Филип Костић је за Хамбургер играо од 76. минута.

Лидер у првенству Немачке, Борусија Дортмунд, на гостовању против Ајнтрахта повео је голом Нурија Сахина у 19. минуту, да би Максимилијан Филип на асистенцију Марија Гецеа у 57. повисио на 2:0.

Ајнтрахт је у 64. минуту успео да се врати у утакмицу након што је Себастијан Халер реализовао једанаестерац који је скривио голман Роман Бурки.

Само четири минута касније Маријус Волф донео је изједначење свом тиму после сјајног проигравања српског репрезентативца Мијата Гаћиновића, који је избацио целу одбрану Милионера.

До краја сусрета није било прилика за гол, па је тако меч завршен без победника. Гаћиновић је у првом полувремену добио жути картон.

Лајпциг је пред својим навијачима славио против Штутгарта голом Марсела Сабицера у 23. минуту.

Бајер из Леверкузена је на гостовању против Борусије Менхенгладбах губио 0:1, али је у другом делу у потпуности надиграо домаћина и са пет голова дошао до убедљивог тријумфа.

Борусија је повела голом Фабијана Џонсона у седмом минуту, да би Бајер стигао до изједначења голом Свена Бендера у 48. Преокрет Фармацеутима донели су Леон Бејли у 59, Јулиан Брант у 61, Кевин Фоланд у 69. и Јоел Похјанпало у 81.

Хановер је такође на гостовању дошао до победе после преокрета над Аугсбургом који је од 33. минута водио са 1:0 голом Михаела Грегорича.

Потпуни преокрет Хановеру донео је Никлас Фулкруг који био стрелац голова у 76. и 89. минуту утакмице.

Семафор 9. кола Бундеслиге:

Шалке – Мајнц 2:0 (Гoрецка 13, Бургшталер 74)

Ајнтрахт – Борусија Дортмунд 2:2 (Халер 64. једанаестерац, Волф 68 - Сахин 19, Филип 57)

Лајпциг – Штутгарт 1:0 (Сабицер 23)

Борусија Менхенгладбах – Бајер Леверкузен 1:5 (Џонсон 7 - Бендер 48, Бејли 51, Брант 61, Фоланд 69, Похјанпало 81)

Аугзбург – Хановер 1:2 (Грегорич 33 - Фулкруг 76, 89)

Хамбургер – Бајерн Минхен 0:1 (Toлисо 52)

13.30: Келн – Вердер

15.30: Фрајбург – Херта

18.00: Волфзбург – Хофенхајм