Депортиво остао "испод црте", Селта и Леганес успешни у гостима

Eспањол дошао до скора 2-2-2 после победе код куће над тимом иу Лакоруње, Морено погодио два пута у финишу

Еспањол је са 4:1 код куће савладао Депортиво и померио се ка средини табеле, док су гости остали испод црте која дели оне који ће у нижи ранг и оне који остају у елити.

Два слична гола за домаћине на почетку, убачене лопте са десне стране, Баптистао је прву главом послао у мрежу, а друга је погодила Арибаса и одсела у његовој мрежи.

Једини гол Депортива дело је Борхеса и помало је комичан, играч екипе из Лакоруње се скоро саплео, али је у паду са седам осам метара ипак успео некако да лопту да пошаље у гол.

До краја је Морено са беле тачке, а онда и после убацивања са два метра подметнувши ногу поставио коначних 4:1.

Хетафе је са 4:0 испратио Виљареал на пут кући. Антонио Рукавина је одиграо цео меч за госте.

Селта је победила у гостима екипу Еибара са убедљивих 4:0 у утакмици шестог кола шпанске Примере, док је Леганес био бољи од Лас Палмаса са 2:0.

Голове за другу победу Селте од почетка шампионата постигли су Густаво Кабрал у 17. минуту, Серхио Гомес у 23, Пабло Ернандес у 39. и Данијел Вас у 72. минуту.

Леганес је до победе на гостовању Лас Палмасу стигао головима Клаудија Бовија у 47. и Хавијареа Ераса у 96. минуту.

Семафор 6. кола Ла лиге:

Атлетико Мадрид – Севиља 2:0 (Караско 46, Гризман 69)

Алавес – Реал Мадрид 1:2 (Гарсија 40 - Себаљос 10, 43)

Малага – Атлетик Билбао 3:3 (Ролан 35, 84, Бајсе 81 – Адуриц 4, Вилијамс 51, 70)

Ђирона – Барселона 0:3 (Адај 17. аутогол, Ираизоз 48. аутогол, Суарез 69)

Еспањол – Депортиво 4:1 (Баптистао 5, Арибас 22. аутогол, Морено 72. једанаестерац, 90 - Борхес 59)

Хетафе – Виљареал 4:0 (Родригез 54, 90+2, Молина 64, Бергара 67)

Еибар – Селта 0:4 (Кабрал 17, Гомес 23, Ернандес 39, Вас 72)

Лас Палмас – Леганес 0:2 (Бови 47, Ерас 96)

20.45: Сосиједад – Валенсија

21.00: Бетис – Леванте