Коларов асистент у победи Роме, Љајић донео тријумф Торину у гостима

0

Фудбалери Роме победили су у гостима екипу Беневента са убедљивих 4:0 у утакмици петог кола италијанске Серије А

Два гола за Рому постигао је Един Џеко у 22. и 52. минуту, док су два поготка била дело домаћих играча.

Прво је Фабио Лучиони постигао аутогол у 35. минуту, а потом и Лоренцо Венути у 74. Асистент код првог гола Џека био је српски фудбалер Александар Коларов.

Фудбалери Наполија победили су на гостујућем терену у Риму Лацио са 4:1, у утакмици петог кола италијанског првенства, остварили пету узастопну победу и преузели прво место на табели.

Наполи је до пете победе у првенству дошао после преокрета. Лацио је повео у 30. минуту голом Стефана де Врија, а у размаку од пет минута гости су постигли три гола.

Прво је изједначио Калиду Кулибали у 54. минуту, вођство је донео Хосе Каљехон голом у 56. минуту, а победу је обезбедио Дрис Мертенс у 59. минуту. Коначан резултат поставио је Жоржињо у првом минуту надокнаде времена из једанаестерца.

Шампион Италије Јувентус победио је у Торину Фиорентину голом Марија Манџукића у 52. минуту.

Торино је на гостујућем терену победио Удинезе са 3:2 и попео се на пето место на табели. Екипа Синише Михајловића повела је голом Андрее Белотија у деветом минуту, а вођство је удвостручио Емил Халфредсон аутоголом у 30. минуту.

Гол за домаће постигао је Родриго Де Паул у 48. минуту из пенала, а победу Торину обезбедио је српски репрезентативац Адем Љајић у 67. минуту.

Фудбалери Милана победили су као домаћини Спал са 2:0 и попели се на четврто место на табели. „Росо-нери” су оба гола постигли из једанаестераца, Рикардо Родригес био је стрелац првог гола у 26. минуту, а Френк Кеси постигао је гол у 60. минуту.

Сасуоло је на гостујућем терену победио Каљари голом Алесандра Матрија у 60. минуту из пенала и остварио прву победу у првенству, док су Ђенова и Кјево одиграли нерешено 1:1.

Аталанта је на домаћем терену победила Кротоне са 5:1, а Верона и Сампдорија одиграли су 0:0.

Семафор петог кола Серије А:
Беневенто – Рома 0:4 (Џеко 22, 52, Лучиони 35. аутогол, Венути 74. аутогол)
Милан – СПАЛ 2:0 (Родригес 26, Кеси 60)
Аталанта – Кротоне 5:1 (Петања 5, Калдара 25, Иличић 38, Гомез 63, 74. једанаестерац – Туминело 70)
Каљари – Сасуоло 0:1 (Матри 60)
Ђенова – Кјево 1:1 (Лаксалт 62 – Гамберини 73)
Јувентус – Фиорентина 1:0 (Манџукић 52)
Лацио – Наполи 1:4 (Де Вриј 31 – Кулибали 54, Каљехон 56, Мертенс 59, Жоржињо 90+1. једанаестерац)
Удинезе – Торино 2:3 (Де Паул 48. једанаестерац, Ласања 75 – Белоти 9, Халфредсон 30. аутогол, Љајић 67)
Верона – Сампдорија 0:0