Pogodak u nadoknadi i po bod za Votford i Liverpul, Čelzi pao sa dva igrača manje

2

Fudbaleri Votforda i Liverpula igrali su nerešeno 3:3,

Votford je dva puta vodio, Liverpul je uspeo da preokrene, ali je domaćin golom Migela Britosa u trećem minutu sudijske nadoknade vremena osvojio bod.

Votford je poveo u osmom minutu preko Stefana Okake, u 29. je izjednačio Sadio Mane, ali je domaćin u 32. došao do nove prednosti golom Abdulaja Dukurea.

Preokret u drugom poluvremenu Luverpulu su doneli Roberto Firmino iz penala u 55. i Mohamed Salah u 57. minutu, ali je Britos u nadoknadi izjednačio.

Srpski fudbaler Marko Grujić bio je na klupi Liverpula.

Runi se vratio u Everton i već na prvom meču u sezoni golom doneo pobedu Karamelama (1:0).

Debitant u Premijer ligi Hadersfild je "uništio" Kristal Palas na gostovanju. Dva gola Munijea i autogol Vorda bili su dovoljni za tri boda. Luka Milivojević igrao je prvo poluvreme za domaćina.

Branilac titule Čelzi je sa dva igrača manje umalo stigao do boda posle 0:3 na svom Stamford bridžu.

Kejlhil je isključen u 14. minutu, a Barnli je do poluvremena poveo 3:0. Ulazak 80 miliona evra plaćenog Morate isplatio se plavcima, sa igračem manje su preko Španca smanjili na 1:3, a onda je crveni karton dobio Sesk Fabregas. Sa dva igrača manje u 88. minutu na 2:3 je smanjio Luiz, ali je vremena ponestalo i gosti su se radovali.

Semafor 1. kola Premijer lige:

Arsenal – Lester 4:3 (Lakazet 2, Velbek 45+2, Remzi 83, Žiru 85 - Okazaki 5, Vardi 19, 56)

Votford – Liverpul 3:3 (Okaka 8, Dukre 32, Britos 90 - Mane 29, Firmino 55, Salah 57)

Čelzi – Barnli 2:3 (Morata 69, Luiz 88 - Vouks 24, 43, Vord 39)

Kristal Palas – Hadersfild 0:3 (Vord 23. autogol, Munie 26, 78)

Everton – Stouk 1:0 (Runi 45+1)

Sautempton – Svonsi 0:0

VBA – Bornmut 1:0 (Hegazi 31)

Brajton – Mančester Siti 0:2 (Aguero 70, Dank 75. autogol)

14.30: NJukasl – Totenhem

17.00: Mančester Junajted – Vest Hem