Гол и асистенција Дарка Лазовића на опроштају Тотија, Рома славила у 90. минуту за пласман у ЛШ (ВИДЕО)

Српски репрезентативац блистао у емотивном мечу за Римљане, у којем се дугогодишњи капитен и икона тима Франческо Тоти опростио од активног играња фудбала

Меч пун емоција, али и резултатски врло битан, игран је у Риму. Рома је на крају славила против Ђенове, која је била растерећена, лишена резултатског императива. Римљани су до тријумфа дошли поготком Перотија у 90. минуту.

Велике проблеме домаћима правио је бивши играч Црвене звезде Дарко Лазовић. Он је најпре асистирао Пелегрију за вођство Ђенове у трећем минуту.

Потом су домаћи преокренули головима Џека у 10. и Де Росија у 74. минуту. Ипак, само пет минута касније нови шок за Вучицу, овога пута је Лазовић голом донео изједначење.

Ипак, јунак меча био је Пероти, који је обезбедио тријумф у 90. минуту. Един џеко је уз гол два пута био асистент. Рома је обезбедила вицешампионску титулу и директан пласман у групну фазу Лиге шампиона.

За сада, Наполи ће у квалификације, али би и они могли директно у ЛШ, уколико Јувентус освоји титулу првака Старог континента у финалу против Реал Мадрида у суботу.

На Сардинији су домаћи Каљари и Милан играли меч без већег резултатског значаја пошто су домаћи давно обезбедили опстанак, а гости пласман у Лигу Европе (квалификације).

Доста узбуђења на Сардинији. Два пенала, један црвени картон, све за госте из града моде, који су на крају остали празних шака.

Карлос Бака је у 63. минуту промашио једанаестерац за изједначење, девет минута касније Лападула је био сигуран са "креча" за 1:1, али је Палета од 68. до 75. минута добио два жута картона, па су гости последњих двадесетак минута играли са играчем мање. И, нису одолели.

Минут 94, прекршај на двадесетак метара, шут из слободног ударца укротио је голман Донарума, али је притрчао Писакане и погодио за 2:1.

Кротоне је победом Лацион (3:1) успео да опстане у елити, и у нижи ранг пошаље екипу Емполија.

Интер је на опроштају славио са 5:2, док је голеада виђена и у Торину, где је чета Синише Михајловића савладала Сасуоло (5:3).

Семафор 38. кола Серије А:

Каљари – Милан 2:1 (Жоао Педро 17, Писакане 90+3 – Лападула 72. једанаестерац)

Рома – Ђенова 3:2 (Џеко 10, Де Роси 74, Пероти 90 – Пелегри 3, Лазовић 79)

Сампдорија – Наполи 2:4 (Кваљарела 51, Алварез 90 – Мертенс 36, Инсиње 42, Хамшик 49, Каљехон 65)

Кротоне – Лацио 3:1 (Налини 14. 60, Фалкинели 22 - Имобиле 26 једанаестерац)

Фиорентина – Пескара 2:2 (Сапонара 66, Векино 85 - Капрари 15, Бахебек 65)

Интер – Удинезе 5:2 (Едер 5, 54, Перишић 18, Брозовић 18, Анђеља 78 аутогол - Балић 76, Запата 90+2)

Палермо – Емполи 2:1 (Несторовски 76, Бруно Енрике 84 - Крунић 87)

Торино – Сасуоло 5:3 (Боје 6, Басели 22, Де Силвестри 45+1, Фалке 57, Белоти 79 - Дефрел 14, 40, 82)

Аталанта – Кјево 1:0 (Гомез 52)

Болоња – Јувентус 1:2 (Таидер 52 – Дибала 70, Кеан 90+4)