Алавес головима Крстичића и Катаија победио у гостима Брашанчев Бетис

Осасуна се одавно опростила од Примере, али тим српског тренера Петра Васиљевића одиграо је нерешено против Депортива, који је све ближи опстанку у елити

Осасуна је повела у четвртом минуту голом Мондрагона, али је потом са два поготка Гиљерме донео преокрет. Да бод остане у Осасуни побринуо се играч Депортива, Хуанфран је затресао своју мрежу у 78. минуту за изједначење. Горан Чаушић је одиграо читав меч за домаће.

Бетис, за који је Дарко Брашанац играо од 83. минута, повео је код куће у 12. минуту преко Парда кога је бивши играч Партизана заменио, а онда је претрпео потоп.

Почетком другог дела три гола Алавеса за десет минута, мрежу домаћина у 48. начео је Крстичић, а тачку на и ставио је голом Александар Катаи у 94, пре тога је у 82, ушао уместо једног од стрелаца Собрина.

Селта је без Немање Радоје у тиму убедљиво поражена код куће од Атлетика из Билбаа, који са локалним ривалом Сосиједадом и Виљареалом води битку за пласман у Лигу Европе.

Семафор 35. кола Ла Лиге:
Виљареал – Спортинг Хихон 3:1 (Солдадо 33, Бакамбу 47, 59 - Переира 73)
Реал Сосиједад – Гранада 2:1 (Вела 45, Хуанми 84 - Рамос 65)
Реал Мадрид – Валенсија 2:1 (Роналдо 27, Марсело 86 - Парехо 82)
Лас Палмас – Атлетико Мадрид 0:5 (Гамеиро 2, 18, Нигез 17, Томас 72, Торес 90+1)
Еспањол – Барселона 0:3 (Суарез 50, 87, Ракитић 76)
Осасуна – Депортиво 2:2 (Мондрагон 4, Хуанфран 78. аутогол - Гиљерме 18, 70)
Бетис – Алавес 1:4 (Пард0 12 - Крстичић 48, Собрино 54, Сантос 58, Катаи 90+4)
Еибар – Леганес 2:0 (Кике 62, Енрих 66)
Селта – Атлетик Билбао 0:3 (Гарсија 35, 50, Рико 83)
21.00: Малага – Севиља