Почетна / Фудбал / Велика петорка

Лацио славио, Срби маестрални, гол Басте, асистенција Милинковић-Савића (ВИДЕО)

Лацио је славио у најважније мечу сезоне, победу против љутог ривала Роме у "Дербију Дела Капитале", Наполи искористио пораз Вучице и пришао јој на бод

Тријумф је значајан не само због имена ривала, већ и због чињенице да су их три бода значајно приближила пласману у Европу четири кола пре краја Серије А.

Лацио је био далеко бољи ривал, а фантастичну партију одиграла су двојица Срба. Сергеј Милинковић-Савић је асистирао Кеити код првог гола, а Душан Баста је постигао други за свој тим.

Обојица су имали још безброј добрих потеза, па су уз двоструког стрелца Кеиту најбољи појединци сусрета. Трећи Србин Филип Ђорђевић ушао је у игру уместо Кеите у 87. минуту.

Интер је поражен код куће од Наполија, Каљехон је голом у 43. минуту довео Наполитанце на корак од другог места и директон пласмана у групну фазу Лиге шампиона. Рома је сада само бод испред.

Нови кикс забележили су фудбалери Милана, који су освосјили свега бод на гостовању Кротонеу (1:1), екипи која се бори за опстанак у елити италијанског фудбала.

У поразу Ђенове од Кјева (1:2) играо је Дарко Лазовић, који је терен напустио у 77. минуту, док је прилику од свега три минута добио и Никола Нинковић. У победничком саставу читав меч одиграо је Иван Радовановић.

Семафор 34. кола Серије А:

Аталанта – Јувентус 2:2 (Конти 45, Фрулер 89 - Спинацола 50. аутогол, Алвес 83)

Торино – Сампдорија 1:1 (Итурбе 79 - Шик 12)

Рома – Лацио 1:3 (Де Роси 4. једанаестерац - Кеита 12, 85, Баста 50)

Болоња – Удинезе 4:0 (Дестро 2, 59, Таидер 45+1, Данило 68. аутогол)

Каљари – Пескара 1:0 (Жоао Педро 23. једанаестерац)

Кротоне – Милан 1:1 (Трота 8 - Палета 50)

Емполи – Сасуоло 1:3 (Пућарели 24. једанаестерац - Пелуцо 20, Матри 34, Данкан 57)

Ђенова – Кјево 1:2 (Пандев 43 - Бастиен 60, Бирса 70)

Палермо – Фиорентина 2:0 (Дијаманти 32, Алесами 90)

Интер – Наполи 0:1 (Каљехон 43)