Почетна / Фудбал / Велика петорка

Запата у миланском дербију донео бод росо-нерима у 97. минуту, навијачи исмевали управу

Дерби дела Мадонина, одигран у неуобичајеном термину због гледалаца у Кини, донео незапамћену драму, гол у надокнади признат захваљујући гол технологији и упечатљиве поруке тифоза са трибина, Јувентус сигуран, ремији Торина, Лација и Роме

Кристијан Запата је у 97. минуту спасао Милан у дербију дела Мадонина, после корнера је лопта дошла на другу стативу где се Колумбијац бацио после лопте послате ка голу од стране Локателија. У лету је ударио ногом, она је ударила у пречку, одбила се ка земљи и изашла из гола. За тренутак мук, а онда и звиждук судије Доменика Орсата са руком која показује на центар. Гол технологија сигнализирала је да је лопта прешла гол линију (2:2).

Пре тога Кандрева је довео Интер у предност после лопте убачене у петерац и одличног сналажења, а дуплирао је са само неколико метара Икарди после асистенције Перишића у 44. минуту, када је пробио по левој страни и по земљи центрирао пред сам гол где је улетео његов саиграч и само поставио ногу.

На 1:2 смањио је Ромањоли после асистенције Суса, али чини се да је лопта закачила и некога од играча Интера у 83. минуту на путу ка голу.

Почетак меча обележили су тифози Милана ругајући се челницима миланских клубова због термина у коме се меч играо, а све због гледалаца из Кине (читај гомиле пара са Далеког истока), развили су трансарент "Колико год можеш да поједеш, 12.30, добар апетит, италијанска лига", а на слици је жута рука која храни белца.

Са друге стране домаћи навијачи развили су знатно "бољи" транспарент са кореографијом "Хик, живео Интер".

Торино је са Љајићем и Лукићем (играо од 76. минута, у 85. добио жути картон) у тиму остао без целог плена у 81. минуту, када је гол за Кротоне сао Сими.

Фиорентина је са Томовићем (добио жути картон) поклекла кући у 93. минуту из пенала, погодио је Паскал за Емполи, а Никола Калинић је ван терена добио црвени картон код домаћих због протеста.

Гонзало Игуаин је са два гола у првом полувремену повео Јувентус ка титули против Пескаре.

Рома је код куће голом Џека дошла само до бода и направила корак у назад у борби са Наполијем за друго место.

У српском обрачуну Ђенова и Лацио су ремизирали (2:2). Римљани су имали више среће, до бода су дошли у надокнади голом Алберта.

Дарко Лазовић је играо за Ђеновљане, Никола Нинковић је остао на клупи. За Лацио су играли и Баста и Милинковић-Савић (оба добили жуте картоне), док је Филип Ђорђевић био на клупи.

Наполи је без Николе Максимовића у тиму са 3:0 савладао Удинезе, искористио кикс Роме и пришао јој на два бода у бици за друго место и пласман у групну фазу Лиге шампиона.