Zoro Kolašinac doneo slavlje Šalkeu, Bajern se provukao na Borusija Parku

0

Posle dva vezana trijumfa Kraljevi na svega četiri boda od pozicija koje vode u međunarodna takmičenja

Fudbaleri Majnca poraženi su na svom terenu minimalnim rezultatom od Šalkea u meču 25. kola Bundeslige.

Jedini pogodak za Plave kraljeve postiao je Sead Kolašinac u 50. minutu posle dodavanja Burgštalera.

Domaćin je u nastavku pokušao da stigne do poravnanja, ali se Šalke u Gelzenkirhen vraća sa sva tri boda.

Srpski reprezentativac i defanzivac Šalkea Matija Nastasić nije bio ni u protokolu za ovu utakmicu.

Aktuelni šampion Bundeslige, Bajern Minhen slavio je sa minimalnih 1:0 na gostovanju Borusiji iz Mehengladbaha. Jedini pogodak za Bavarce postigao je Tomas Miler u 63. minutu posle dodavanja Alkantare.

Semafor 25. kola Bundeslige:

Borusija Dortmund – Ingolštat 1:0 (Obamejang 14)

Augzburg – Frajburg 1:1 (Stafilidis 38 - Niderlehner 30. jedanaesterac)

Keln – Herta 4:2 (Osako 6, Modeste 35, 37, 63 - Ibišević 50. jedanaesterac, Bruks 69)

Hofenhajm – Bajer Leverkuzen 1:0 (Vagner 62)

Verder – Lajpcig 3:0 (Junuzović 34, Griliš 59, Kajnc 90)

Volfzburg – Darmštat 1:0 (Gomez 45+1)

Ajntraht – Hamburg 0:0

Majnc – Šalke 0:1 (Kolašinac 50)

Borusija Mehengladbah – Bajern 0:1 (Miler 63)