Monako pokorio Kaen, Kneževi grabe ka tituli, PSŽ se mučio sa Lionom

0

Jedno od najprijatnijih iznenađenja ove sezone u Evropi, fudbaleri Monaka, posle prolaza u četvrtfinale Lige šampiona nastavljaju da dominiraju i širom Francuske

Fudbaleri Monaka sa ubedljivih 3:0 slavili su na gostovanju Kaenu u meču 30. kola francuske Lige 1.

Neverovatni mladi Mbape ponovo je postigao dva gola, a prvi već u 13. minutu za vođstvo od 1:0. Do kraja poluvremena nastavili su Kneževi inicijativu, ali nisu uspeli ponovo da savladaju domaćina.

Nastavak meča bio je nešto drugačiji. Kao da su izabranici Leonarda Žardima rešili da loptu prepuste fudbalerima Kaena, i da svoje prilike čekaju iz kontri, što se ispostavilo kao veoma pametna odluka.

Fabinjo je sa bele tačke u 49. minutu duplirao prednost, da bi Mbape u finišu postavio konačnih 3:0 za Monako.

Fudbaleri PSŽ-a slavili su posle preokreta nad Olimpikom iz Liona (2:1), a ovom utakmicom kompletirano je 30. kolo Lige 1.

Gosti iz Liona su poveli već u šestom minutu, kada je najbolji igrač tima, Lakazet postigao gol glavom sa pola metra, inače svoj 23. u sezoni.

Konstantno su od tog trenutka Sveci pokušavali da poravnaju, a to im je za rukom pošlo tek u 34. minutu, kada je Rabio pogodio posle dodavanja Pastorea.

Upravo Pastore bio je asistent i kod drugog gola svetaca, a strelac ovoga puta bio je Draksler u 40. minutu.

Mreže su mirovale u drugom poluvremenu, a ni jedna od ekipa nije uspela da uputi čak ni udarac u okvir gola.

Semafor 30. kola Lige 1:

Mec - Bastija 1:0 (Sioni 46 autogol)

Lil - Marselj 0:0

Nant - Nica 1:1 (Sala 22 - Seri 28)

Anže - Gengan 3:0 (Bamba 63, Mangani 69, Dediu 83)

Bordo - Monpelje 5:1 (Rolan 25, 76, Sankare 29, Vada 32. jedanaesterac, Malkom 90+1 - Budebu 47. jedanaesterac)

Nansi - Lorijen 2:3 (Muasa 28, Dia 42. jedanaesterac - Mukanđo 66, lato 86, Mvemba 90+3)

Tuluz - Ren 0:0

Kaen - Monako 0:3 (Mbape 13, 81, Fabinjo 49 jedanaesterac)

Dižon - Sent Etjen 0:1 (Vereto 78)

PSŽ - Lion 2:1 (Rabio 34, Draksler 40 - Lakazet 6)