Junajted i Totenhem sigurni, remi Sitija i Liverpula

1

Crveni đavoli iz Mančestera davljeniku zadali još jedan udarac, golman Viktor Valdes se klizao kao na ledu pa primio gol i sigurno će biti tema šala narednih dana

Mančester je slavio protiv davljenika Midlzbroa. Načeli su Crveni đavoli domaćina u 30. minutu kada je sa leve strane centrirao Ešli Jang, a na tri metra od gola utrčao je Felaini i pogodio glavom za 1:0.

Džesi Lingard je u 62. minutu duplirao prednost, povukao je kontru, neometan došao do 18 metara, a onda loptu poslao rašlje (2:0).

Domaćini su smanjili preko Gestedea u 77. minutu, loptu je na sedam metara promašio Smoling, a igrač Midlzbroa je sam bio na petercu i poslao je loptu kroz noge De Hee.

I, onda nadoknada vremena, vraćena lopta u okvir gola Midlzbroa, golman Viktor Valdes se izmicao, nameštao, a onda kad je hvatao zalet okliznuo se i pao, pritrčao je Valensija, pokupi loptu i odšetao se do gol linije i ubacio je u mrežu (3:0).

Mozak srpske fudbalske reprezentacije, Dušan Tadić, odigrao je nešto više od sat vremena u porazu Sautemptona na gostovanju Totenhemu (1:2).

U derbiju 29. kola Premijer lige Manlester Siti u Liverpul osvojili su po bod, pošto je na Itihadu bilo 1:1.

Gosti su vodili od 51. minuta, kada je sa bele tačke prednost doneo Milner, da bi u 69. rezultat poravnao Kun Aguero, posle preciznog dodavanja De Brujnea.

Ovakvim ishodom najviše je profitirao Totenhem, koji će posle 29 utakmica zauzimati drugo mesto. Takođe podela bodova sviđa se i Junajtedu, koji ulazi u trku za mesta koja vode u Ligu šampiona.

Semafor 28. kola Premijer lige:

VBA – Arsenal 3:1 (Doson 12, 75, Robson-Kanu 55 – Sančez 15)

Kristal Palas – Votford 1:0 (Dini 68. autogol)

Everton – Hal 4:0 (Kalvert-Levin 9, Valensija 78, Lukaku 90+1, 90+4)

Stouk – Čelzi 1:2 (Volters 38. jedanaesterac - Vilian 13, Kejlhil 87)

Sanderlend – Barnli 0:0

Vest Hem – Lester 2:3 (Lancini 20, Aju 63 - Marez 5, Hut 7, Vardi 38)

Bornmut – Svonsi 2:0 (Mason 31. autogol, Afobe 72)

Midlzbro – Mančester Junajted 1:3 (Gestede 77 - Felaini 30, Lingard 62, Valensija 90+3)

Totenhem – Sautempton 2:1 (Eiksen 14, Ali 33 jedanaesterac - Vard Prouz 52)

17.30: Mančester Siti – Liverpul 1:1 (Aguero 69 - Milner 51 jedanaesterac)