Атлетико силан против Севиље, голеада Барселоне и Валенсије

0

У дербију кола Ателтико нанео тежак пораз Севиљи, али је у завршници Кореа успео колико-толико да осветла образ Андалужанима

Победом од 3:1 над Севиљом, фудбалери Атлетико Мадрида смањили су заостатак за Андалужанима на свега два бода и наговестили борбу за треће место, које за разлику од четвртог директно води у Лигу шампиона.

Предност Јорганџијама донео је Дијего Годин, који је био најбољи у казненом простору гостију, после слободног ударца Антоана Гризмана.

На 2:0 повисио је управо Гризман, и то директно из слободног ударца. Великих 3:0 донео је Коке, да би пет минута пре краја Кореа после одличног продора смањио на 1:3.

Леганес и Малага поделили су бодове, али тешко да неко превише жали за целим пленом, јер су се оба тима за још по бод удаљила од зоне испадања.

Барселона је у узбуљивој утакмици после чак шест голова надиграла Валенсију (4:2).

Слепи мишеви повели су преко Мангале у 29. минуту, али је Суарез убрзо поравнао резултат.

Стрелац првог гола је минут пре краја скривио једанаестерац и зарадио директан црвени, а прецизан са беле тачке био је Меси за 2:1.

Само минут касније бивши нападач Барселоне, Ел Хадади поравнава на 2:2 и доноси нова узбуђења на Ноу Кампу.

У наставку доминација Барселоне, нови гол Месија, као и погодак Гомеса у финишу за коначних 4:2

Семафор 28. кола Примере:

Лас Палмас - Виљареал 1:0 (Боатенг 10)

Еибар - Еспањол 1:1 (Кике 20 – Хурадо 50)

Aтлетик Билбао - Реал Мадрид 1:2 (Адуриц 65 - Бензема 25, Каземиро 68)

Алавес - Реал Сосиједад 1:0 (Дејверсон 44)

Бетис - Осасуна 2:0 (Наваро 4, Кастро 28)

Леганес - Малага 0:0

Атлетико Мадрид - Севиља 3:1 (Годин 37, Гризман 61, Коке 77- Кореа 85)

Депортиво Ла Коруња - Селта 0:1 (Аспас 74)

Хихон - Гранада 3:1 (Траоре 60, Бабин 64, Кармона 67 - Ингасон 51)

Барселона - Валенсија 4:2 (Суарез 35, Меси 45 једанаестерац, 52, Гомез 89 - Мангала 29, Ел Хадади 45+1)