Napoli vodio 3:0, pa spasavao "živu glavu", minimalac Juvea, preokret Rome

0

Napolitanci su se pobedom protiv Empolija, koji je na "ivici provalije", vratili na drugo mesto ispred Rome, koja ima meč manje

Empoli i Napoli odigrali su uzbudljiv meč (2:3). Već u 6. minut Kosta je skrivio penal, loptu je uzeo Mertens, šutirao po sredini gola, ali je nogu ostavio golman Emploija Skorupski i odbranio.

Ipak, to je bila samo najava "uragana". Loše izbačena lopta u 19. minutu, na desetak metara prihvatio je Insinje i smestio u mrežu - 0:1. Mertens se iskupio za promašeni penal u 24. minutu sjajnim slobodnim udarcem u rašlje sa tridesetak metara - 0:2. Nalet je završen u 38. minutu kada je Insinje pogodio sa penala - 0:3.

El Kaduri je u 70. minutu smanjio sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca po sredini - 1:3. U 82. je iz penala Makarone postavio konačnih 2:3.

Reprezentativac Srbije Nikola Maksimović meč je proveo na klupi Napolija.

Fjorentina je pogotkom Nikole Kalinića u 90. minutu stigla do minimalne pobede na gostovanju Krotoneu, dok je Juventus identičnim rezultatom slavio nad Sampdorijom.

Jedini pogodak za Staru damu postigao je Kvadrado u sedmom minutu meča. Atalanta je ubedljivo nadigrala Peskaru (3:0), kao i Bolonja Kijevo (4:1). Meč bez golova odigrali su Kaljari i Lacio.

Fudbaleri Rome preokrenuli su rezultato protiv Sasuola i na kraju slavili sa 3:1. Gost je poveo u devetom minutu preko Defrela, ali je već do poluvremena Vučica vodila sa 2:1. U nastavku novi gol Edina Džeka za konačnih 3:1.

Semafor 29. kola Serije A:

Torino – Inter 2:2 (Baseli 33, Akva 59 - Kondogbija 27, Kandreva 62).

Milan – Đenova 1:0 (Fernandez 33)

Empoli – Napoli 2:3 (El Kaduri 70, Makarone 82. jedanaesterac - Insinje 19, 38. jedanaesterac, Mertens 24)

Atalanta – Peskara 3:0 (Gomez 14, 90+3, Grasi 16)

Bolonja – Kjevo 4:1 (Verdi 61, Džemaili 72, 90, Di Frančesko 90+3 - Kastro 40)

Kaljari – Lacio 0:0

Krotone – Fjorentine  0:1 (Kalinić 90)

Sampdorija – Juventus 0:1 (Kvadrado 7)

Udineze – Palermo 4:1 (Tereu 42, Zapata 60,  De Pol 68, Jankto 80 - Salai 12)

Roma – Sasuolo 3:1 (Paredes 16, Salah 45+3, Džeko 68 - Defrel 9)