Наполи водио 3:0, па спасавао "живу главу", минималац Јувеа, преокрет Роме

Наполитанци су се победом против Емполија, који је на "ивици провалије", вратили на друго место испред Роме, која има меч мање

Емполи и Наполи одиграли су узбудљив меч (2:3). Већ у 6. минут Коста је скривио пенал, лопту је узео Мертенс, шутирао по средини гола, али је ногу оставио голман Емплоија Скорупски и одбранио.

Ипак, то је била само најава "урагана". Лоше избачена лопта у 19. минуту, на десетак метара прихватио је Инсиње и сместио у мрежу - 0:1. Мертенс се искупио за промашени пенал у 24. минуту сјајним слободним ударцем у рашље са тридесетак метара - 0:2. Налет је завршен у 38. минуту када је Инсиње погодио са пенала - 0:3.

Ел Кадури је у 70. минуту смањио са двадесетак метара из слободног ударца по средини - 1:3. У 82. је из пенала Макароне поставио коначних 2:3.

Репрезентативац Србије Никола Максимовић меч је провео на клупи Наполија.

Фјорентина је поготком Николе Калинића у 90. минуту стигла до минималне победе на гостовању Кротонеу, док је Јувентус идентичним резултатом славио над Сампдоријом.

Једини погодак за Стару даму постигао је Квадрадо у седмом минуту меча. Аталанта је убедљиво надиграла Пескару (3:0), као и Болоња Кијево (4:1). Меч без голова одиграли су Каљари и Лацио.

Фудбалери Роме преокренули су резултато против Сасуола и на крају славили са 3:1. Гост је повео у деветом минуту преко Дефрела, али је већ до полувремена Вучица водила са 2:1. У наставку нови гол Едина Џека за коначних 3:1.

Семафор 29. кола Серије А:

Торино – Интер 2:2 (Басели 33, Аква 59 - Кондогбија 27, Кандрева 62).

Милан – Ђенова 1:0 (Фернандез 33)

Емполи – Наполи 2:3 (Ел Кадури 70, Макароне 82. једанаестерац - Инсиње 19, 38. једанаестерац, Мертенс 24)

Аталанта – Пескара 3:0 (Гомез 14, 90+3, Граси 16)

Болоња – Кјево 4:1 (Верди 61, Џемаили 72, 90, Ди Франческо 90+3 - Кастро 40)

Каљари – Лацио 0:0

Кротоне – Фјорентине  0:1 (Калинић 90)

Сампдорија – Јувентус 0:1 (Квадрадо 7)

Удинезе – Палермо 4:1 (Тереу 42, Запата 60,  Де Пол 68, Јанкто 80 - Салаи 12)

Рома – Сасуоло 3:1 (Паредес 16, Салах 45+3, Џеко 68 - Дефрел 9)