Реал славио у Баскији за повратак на врх, Алавес сигуран

0

Каземиро и Бензема погађали у Билбабу за Краљевиће, реми Еибара и Еспањола, Бетис лако са фењерашом Осасуном

Билбао је везао 19 мечева без пораза на Сан Мамесу, али онда је стигао славни гост из Мадрида: Билбао – Реал 1:2.

Гости су у 10. минуту постигли гол, али га је судија Латре оправдано поништио, пошто је Роналдо био у офсајду.

У 16. минуту велика шанса домаћих, али везиста Гарсија успео је да промаши читав гол са пет метара.

Добар меч на препуном Сан Мамесу, а то је потврдио минут касније шансом Серхио Рамос: промашио је главом са пет метара, што не личи на њега.

Све је ускоро исправљено: после контре коју је започео Каземиро, лопта је по крилу стигла до Роналда, уследило је правовремено додавање Бенземи, који је остављен сам „на пеналу” и то је 0:1. Осми лигашки гол Француза, четврта асистенција Португалца.

После тачно пола сата - изједначење: Ињаки Вилијамс је центрирао, Гарсија је главом асистирао Адурицу за 1:1 и девети гол у Ла лиги у 36. години!

Славље је кратко трајало: Крос је извео корнер, Роналдо је пребацио главом лопту до Каземира, који је несхватљиво потпуно сам на два метра – 1:2! Други гол Бразилца, пета асистенција Португалца за коначан резултат.

Еибар је до предности дошао у 20 минуту, Леон је био асистент, а стрелац је био Кике. У 50. минуту Хурадо је поставио коначних 1:1 на додавање Морена.

Алавес је голом Дејверсона савладао Баскијце из Сосиједада, меч су са клупе домаћина одгледали Ненад Крстичић и Александар Катаи.