Два гола Ибрахимовића за пети тријумф Манчестер Јунајтеда у Лига купу

После вођства Црвених ђавола 2:0 Свеци се у меч вратили са два гола Габиадинија, али снаге и знања за потпуни преокрет није било, менаџер Жозе Мурињо славио у 11. од 13 играних финала

Манчестер Јунајтед је у финалу 57. издања Лига купа Енглеске победио Саутемптон 3:2 (2:1, Ибрахимовић 19, 87, Линдгард 38 - Габиадини 45+1, 48).

Црвеним ђаволима ово је пети тријумф (1992, 2006, 2009, 2010, 2017), други су по броју одиграних финала (9), највише их има Ливерпул (12), који је и најтрофејнији са осам пехара, док Манчестер са пет сада дели друго место са Астон Вилом и Челзијем.

Меч је сјајним голом из слободног ударца у 19. минуту отворио Ибрахимовић. Убрзо је солидну прилику за Свеце имао Душан Тадић, шутирао је са 18 метара, али по средини гола.

Нови шок за Саутемптон уследио је у у 38. минуту када је Џеси Лингард са 15 метара са средине Јошиди кроз ноге послао лопту и поред голмана Фостера у мрежу.

Саутемптон се брзопотезно вратио у игру, центаршут са десне стране Варда-Прауса у надокнади првог дела, Габиадини је са два метра, тик испред носа Де Хее, гурнуо лопту у мрежу за 1:2.

Исти играч, недавно пристигао из Наполија, из окрета са десета метара после враћене лопта са ивице казненог, погодио је за 2:2 у 48. минуту.

А, онда у 63. минуту сјајна шанса после корнера, Ромеу је главом послао лопту у стативу. На другој страни у 76. Лингард са пет метара шаље волеј преко гола, иако је већина на стадиону већ видела лопту у мрежи.

Душан Тадић је замењен у 77. минуту. Десетак минута потом пала је одлука, погодио је ко други до Златан.

Ерера је центрирао са десне стране, а Ибрахимовић се поклонио на петерцу за 3:2 и трофеј Црвених ђавола. Био је то Златанов 26 гол на 38. утакмици за Манчестер.

Менаџеру Жозе Мурињу ово је било 13. финале у каријери и 11. трофеј.