Барселона у дербију савладала Атлетико, судија погурао Реал до великог преокрета

Еспањол је на свом терену са 3:0 савладао фењераша Осасуну за коју се већ сада може рећи да је на прагу нижег ранга, Билбао убедљив са дављеником Гранадом

Тек у последњих пола сата виђена су права узбуђења у дербију на Висенте Калдерону. Барселона је повела преко Рафиње у 64. минуту, са два метра главом је, после слободног ударца у 70. минуту, изједначио капитен Јорганџија Дијего Годин, а одлука је пала у последњих пет минута.

Рафиња је пробио по десној страни, дошао до гол-аут линије, упутио повратну на десетак метара по средини где је на њу налетео Лионел Меси, но његов први шут изблокирао је Стефан Савић, али се лопта поново одбила Аргентинцу, који је био успешнији из другог покушаја за 2:1 и победу Каталонаца којом су се бар на кратко били вратили на прво место.

Голове за Еспањол у убедљивој победи над фењерашом Осасуном дали су Каиседо, Хурадо и Морено. У табору гостију цео меч одиграо је наш Горан Чаушић.

Спортинг и Селта поделили су бодове, а Немања Радоја је за госте одиграо цео меч. Билбао је код куће добио Гранаду 3:1, која се налази у зони испадања.

Реал је уз помоћ судије победио Виљареал иако је до 64. минута у гостима губио 0:2. Свих пет голова виђено је у других 45 минута. Прво су домаћи за шест минута повели 2:0, а онда...

Онда је погодио Бејл у 64. да би у 73. лопта у руку погодила Бруна, али није била ни близу гола, ишла је од њега, погодио га је његов играч, а судија као да је једва дочекао и дао је пенал Реалу. Роналдо је био сигуран за 2:2.

Потом су кренули налети Мадриђана, низале су се шансе, промашивали су Бензема, Роналдо и дружина, да би једну ипак у гол претворио Мората, главом у 83. минуту, уз очајну реакцију голмана Виљареала Асења.

Семафор 24. кола Ла Лиге:

Лас Палмас – Реал Сосиједад 0:1 (Прието 74)

Алавес – Валенсија 2:1 (Ибаи 78, Катаи 86 - Солер 70)

Бетис – Севиља 1:2 (Дурмис 36 - Меркадо 56, Ибора 76)

Леганес – Депортиво 4:0 (Сизмановски 19, Мантовани 30, Лопез 81, Буено 90+1)

Еибар – Малага 3:0 (Адриан 43, 50. једанаестерац, Енрих 52)

Еспањол – Осасуна 3:0 (Каиседо 17, Хурадо 49, Морено 90+1)

Атлетико Мадирд – Барселона 1:2 (Годин 70 - Рафиња 64, Меси 86)

Атлетик Билбао – Гранада 3:1 (Сусаета 11, Леке 33, Сан Хосе 69 - Карсела-Гонзалес 14)

Спортинг – Селта 1:1 (Гомез 49. једанаестерац - Аспас 75)

Виљареал – Реал Мадрид 2:3 (Тригерос 50, Бакамбу 56 - Бејл 64, Роналдо 74. једанаестерац, Мората 83)