Катаи и Крстичић прошли даље, Меси из слободњака за славље Барсе

Оба Србина у Алавсу, Александар Катаи и Ненад Крстичић, били су у стартној постави свог тима, који је прошао у четвртфинале Купа Краља, као и Алкоркон и Сосиједад

Алавеш је обезбедио пласман у четвртфинале Купа Краља, иако није славио ни у једном два меча осмине финала против Депортива.

Пресудио је већи број постигнутих голова у гостима, тако да је Алавешу одговарало коначних 1:1 у реванш сусрету. Домаћи су повели голом Мендеза у 45. минуту, а себи су дозволили луксуз да приме тај један гол до краја.

Александар Катаи и Ненад Крстичић су били у стартној постави свог тима, први је на терену био до 56, а други до 88. минута.

Виљареал са Антониом Рукавином у стартној постави није успео да надокнади 3:1 из Сосиједада. Гости су одиграли нерешено и прошли међу осам најбољих.

У српском окршају у Кордоби радовао се гост. Алкоркон је остварио велики успех и то победом у гостима. Код домаћих, на терену је после дуго времена био Саша Марковић, одиграо је 16 минута. На другој страни, голман Марко Дмитровић је меч посматрао са клупе победничког тима.

После неочекиваног пораза у првом мечу са играчем више (1:2), каталонци су славили у реваншу и прошли у четвртфинале.

Суарез је ретко виђеним волејом у првом полувремену донео предност Каталонцима, а дуплирао је Нејмар почетком наставка из пенала.

У 51. минуту Саборит је погодио за 2:1, резултат после кога би уследили продужеци, али је Меси у 78. минуту погодио из слободног ударца, од стативе за пролаз.

Семафор осмине финала Купа Краља:
Среда:
Алавеш – Депортиво 1:1 (Мендез 45 – Арибас 62), први меч 2:2. Даље иде: Алавеш.
Кордоба – Алкоркон 1:2 (Пиовакари 9 – Родригез 51, Алехо 68), први меч 0:0. Даље иде: Алкоркон.
Виљареал – Сосиједад 1:1 (Соријано 45 – Ојразабал 15), први меч 1:3. Даље иде: Сосиједад.
Барселона – Билбао 3:1 (Суазреу 35, Нејмар 48. једанаестерац, Меси 78 - Саборит 51), први меч 1:2. Даље иде: Барселона.
Уторак:
Атлетико Мадрид – Лас Палмас 2:3 (Гризман 49, Кореа 61 – Ливаја 57, 89, Гарсија 90+3) , први меч 2:0. Даље иде: Атлетико Мадрид.