Katai i Krstičić prošli dalje, Mesi iz slobodnjaka za slavlje Barse

1

Oba Srbina u Alavsu, Aleksandar Katai i Nenad Krstičić, bili su u startnoj postavi svog tima, koji je prošao u četvrtfinale Kupa Kralja, kao i Alkorkon i Sosijedad

Alaveš je obezbedio plasman u četvrtfinale Kupa Kralja, iako nije slavio ni u jednom dva meča osmine finala protiv Deportiva.

Presudio je veći broj postignutih golova u gostima, tako da je Alavešu odgovaralo konačnih 1:1 u revanš susretu. Domaći su poveli golom Mendeza u 45. minutu, a sebi su dozvolili luksuz da prime taj jedan gol do kraja.

Aleksandar Katai i Nenad Krstičić su bili u startnoj postavi svog tima, prvi je na terenu bio do 56, a drugi do 88. minuta.

Viljareal sa Antoniom Rukavinom u startnoj postavi nije uspeo da nadoknadi 3:1 iz Sosijedada. Gosti su odigrali nerešeno i prošli među osam najboljih.

U srpskom okršaju u Kordobi radovao se gost. Alkorkon je ostvario veliki uspeh i to pobedom u gostima. Kod domaćih, na terenu je posle dugo vremena bio Saša Marković, odigrao je 16 minuta. Na drugoj strani, golman Marko Dmitrović je meč posmatrao sa klupe pobedničkog tima.

Posle neočekivanog poraza u prvom meču sa igračem više (1:2), katalonci su slavili u revanšu i prošli u četvrtfinale.

Suarez je retko viđenim volejom u prvom poluvremenu doneo prednost Kataloncima, a duplirao je Nejmar početkom nastavka iz penala.

U 51. minutu Saborit je pogodio za 2:1, rezultat posle koga bi usledili produžeci, ali je Mesi u 78. minutu pogodio iz slobodnog udarca, od stative za prolaz.

Semafor osmine finala Kupa Kralja:
Sreda:
Alaveš – Deportivo 1:1 (Mendez 45 – Aribas 62), prvi meč 2:2. Dalje ide: Alaveš.
Kordoba – Alkorkon 1:2 (Piovakari 9 – Rodrigez 51, Aleho 68), prvi meč 0:0. Dalje ide: Alkorkon.
Viljareal – Sosijedad 1:1 (Sorijano 45 – Ojrazabal 15), prvi meč 1:3. Dalje ide: Sosijedad.
Barselona – Bilbao 3:1 (Suazreu 35, Nejmar 48. jedanaesterac, Mesi 78 - Saborit 51), prvi meč 1:2. Dalje ide: Barselona.
Utorak:
Atletiko Madrid – Las Palmas 2:3 (Grizman 49, Korea 61 – Livaja 57, 89, Garsija 90+3) , prvi meč 2:0. Dalje ide: Atletiko Madrid.