Fiorentina prošla uz penal u 93. minutu, Radovanović pocrveneo

0

Posle Napolija i Fiorentina je opravdala ulogu favorita i plasirala se u četvrtfinale Kupa Italije

Jedan gol odlučio je putnika za četvrtfinale Kupa Italije u duelu igranom u Firenci. Slavio je domaćin, u susretu u kojem su viđena dva crvena kartona i jedan jedanaesterac.

I upravo je taj 93. minut bio odlučujući, s obzirom da je Bernardeski bio precizan sa bele tačke, te je pogurao svoj tim u narednu fazu.

Prethodno su isključeni Srbin iz Kjeva Ivan Radovanović u 45+3, odnosno Zarate u redovima domaćih u 73. minutu. Nenad Tomović je uz kapitensku traku odigrao čitav meč, zaradio je žuti karton.

Juventus je bombom Dibale sa dvadesetak metara, a potom njegovom asistencijom i rutinskim matom Mandžukića u prvom poluvremenu poveo 2:0.

Konko je smanjio u 72. minutu spoljnom iskosa sa dvadesetak metara, da bi tri minuta ksnije Pjanić osigurao pobedu sa penala. Potom je Konko promašio zicer, a Late Lat sa pet metara posle ubacivanja postavio konačnih 3:2 za Staru damu.

,,, by mohtv

Semafor osmine finala Kupa Italije:
Sreda:
Fiorentina – Kjevo 1:0 (Bernardeski 90+3)
Juventus – Atalanta 3:2 (Dibala 22, Mandžukić 34, Pjanić 75. jedanaesterac - Konko 72, Late Lat 81)
Utorak:
Napoli – Specija 3:1 (Zjelinski 3, Đakerini 55, Gabijaldini 57 – Pikolo 35)
21.00: Roma – Sampdorija
Napomena: Pobednik Kupa Italije obezbediće plasman u grupnu fazu Lige Evrope. U svim rundama, osim u polufinalu, biće igran jedan meč.