Наполи разбио Милан на Сан Сиру, Фјорентина меље, гол Ђорђевића

0

Емполи голом два минута пре краја дошао до целог плена, Рома на старту преломила против Палерма

Масимо Макароне погодио је главом после корнера два минута пре краја на асистенцију Зелинског за победу Емполија.

Домаћин је у последњем минуту остао без асистента Зелинског због другог жутог картона, али је издржао са играчем мање у надокнади времена, за три бода и бег ван зоне испадања.

Фудбалери Интера су два кола без победе су Серији А, пошто су у гостима играли нерешено 1:1 са Сампдоријом.

Сампдорија је водила од 51. минута голом Луиса Муријела, а коначан резултат је у 76. поставио Иван Перишић.

Интер је у прошлој утакмици изгубио након пет везаних победа, а ремијем са Сампдоријом у седмом колу омогућио је Фиорентини да преузме прво место.

Рома је избила на треће место, победом са 4:2 над Палермом у гостима.

Екипа из италијанске престонице је била убедљива у првом полувремену, након ког је водила 3:0 головима Миралема Пјанића, Алесандра Флоренција и Жервиња.

Палермо је преко Алберта Ђилардина и Ђанкарла Гонсалеса успео да смањи заостатак, али је Жервињо својим другим голом потврдио победу Роме.

Удинезе је на свом терену играо нерешено 1:1 са Ђеновом.

Фудбалери Јувентуса победили су тек други пут у Серији А, пошто су данас са 3:1 савладали Болоњу у седмом колу.

Болоња је водила у Торину поготком Антноја Мурнијеа, али су Алваро Мората, Пабло Дибала и Сами Кедира преокренули и донели победу Јувентусу.

Јувентус заузима 12. место на табели са осам бодова. Болоња је последња са три.

Победу је забележио и Лацио, који је тријумфом над Фрозинонеом у Риму са 2:0 избио на треће место.

Стрелци су били Балде Кеита и српски фудбалер Филип Ђорђевић. Нови А репрезентативац Србије Сергеј Милинковић-Савић није играо за Лацио, док је Душан Баста замењен у другом полувремену.

Фудбалери Наполија победили су вечерас у гостима екипу Милана са 4:0 у утакмици седмог кола италијанске Серије А. Голеаду у Милану отворио је Алан поготком у 13. минуту, наставио је Лоренцо Инсиње на почетку другог полувремена, у 48. минуту и у 67, а завршио је аутоголом Родриго Ели десет минута касније.

Наполи је, после седам одиграних кола, на шестом месту на табели са 12 бодова, док је екипа Синише Михајловића, која је уписала други пораз у низу, на 11. позицији са три бода мање.

Фиорентина је на свом терену савладала Аталанту са 3:0 и том победом је избила на прво место на табели.

Голове за Фиорентину постигли су Јосип Иличић у шестом минуту, Борха Валеро у 34, док је коначан резултат поставио Ђоан Верду у последњем минуту утакмице.

Фиорентина је прва на табели Серије А са 18 бодова, два више од Интера, док је Аталанта десета са 11 бодова.

Семафор седмог кола Серије А:

Карпи – Торино 2:1 (Падели 55. аутогол, Матос 71 – Лопез 75. пенал)

Кјево – Верона 1:1 (Кастро 83 - Писано 70)

Емполи – Сасуоло 1:0 (Maкароне 88)

Палермо – Рома 2:4 (Ђилардино 58, Гонзалес 90+1 - Пјанић 2, Флоренци 14, Жервињо 28, 90+2)

Сампдорија – Интер 1:1 (Муриел 51 - Перишић 76)

Удинезе – Ђенова 1:1 (Ди Натале 47 - Пероти 76. пенал)

Јувентус – Болоња 3:1 (Мората 33, Дијабала 53 пенал, Кедира 63 - Мунијер 5)

Лацио – Фрозиноне 2:0 (Кеита 80, Ђорђевић 90+4)

Милан – Наполи 0:4 (Алан 13, Инсиње 48, 67, Ели 77)

Фјорентина – Аталанта 3:0 (Иличић 6 пенал, Валеро 34, Верду 90)