Евертон од 0:2 до опстанка у Премијер лиги (ВИДЕО)

Ремије смо видели на мечевима Астон Вила – Барнли и Челзи - Лестер

Фудбалери Евертона победили су на свом терену екипу Кристал Паласа са 3:2, у одложеној утакмици 33. кола и тако обезбедили опстанак у Премијер лиги.

Евертон је уписао 11. победу од почетка шампиона и сада је, коло пре краја, на 16. позицији на табели са 39 бодова, односно има четири бода више од Барнлија и Лидса. На другој страни, Кристал Палас је 13. на табели са 45 освојених бодова.

Кристал Палас је головима Жан-Филипа Матете у 21. и Џордана Ајуа у 36. минуту имао предност од 2:0, али је домаћи тим у наставку преокренуо резултат и стигао до важна три бода.

Прво је Мајкл Кин у 54. минуту смањио на 2:1, а потом је Ришарлисон у 75. минуту изједначио, да би победу Евертону донео Доминик Калверт-Луин у 86. минуту.

Наш Лука Миливојевић у игру је ушао у 57. минуту.

Евертон ће у последњем колу гостовати Арсеналу, док ће Кристал Палас дочекати Манчестер јунајтед.

Фудбалери Астон Виле и Барнлија одиграли су нерешено 1:1, у одложеној утакмици 18. кола. Ешли Барнс је у 45. минуту био сигуран са пенала и донео је вођство Барнлију, а изједначио је Емилијано Буендија у 48. минуту.

Астон Вила је 14. на табели са 45 бодова, док је Барнли на 17. месту са 35 бодова, колико има и Лидс који је први у опасној зони, али има много бољу гол разлику.

Астон Вила ће у последњем колу гостовати Манчестер ситију, док ће Барнли дочекати Њукасл.

Фудбалери Челзија и Лестера одиграли су нерешено 1:1, у одложеној утакмици 27. кола. Лестер је повео голом Џејмса Медисона у шестом минуту, а изједначио је Маркос Алонсо у 34. минуту.

Челзи је трећи на табели са 71 бодом, док је Лестер девети са 49 бодова. Фудбалери  Челзија ће у последњем колу дочекати Вотфорд, док ће Лестер угостити Саутемптон.