Aсистенција Матића, 100. премијерлигашки гол Роналда, промашен пенал Бруна и победа Арсенала (ВИДЕО)

Тобџије су у Лондону головима Саке, Џаке и Тавареша победиле Манчестер јунајтед 3:1

Фудбалери Арсенала победили су на свом терену Манчестер јунајтед са 3:1, у мечу 34. колу енглеске Премијер лиге.

Повео је Арсенал са 2:0 головима Нуња Тавареша у трећем и Букају Саке из пенала у 32. минуту.

Кристијано Роналдо је смањио резултат голом у 34. минуту на асистенцију Немање Матића. Био је то 100. премијерлигашки гол Португалца, он је четврти у Јунајтеду коме је то пошло за ногом (Гигс, Сколс и Руни). Посветио га је недавно преминулом сину.

Још само Ливерпул има четири играча са више од 100 датих голова у Премијер лиги.

Јунајтед је у 57. минуту могао да стигне до изједначења, али Бруно Фернардеш није успео да реализује пенал.

Коначан резултат поставио је Гранит Џака голом у 70. минуту.

Арсенал је уписао 19. победу у првенству и са 60 поена заузима четврто место на табели. Јунајтед је на шестом месту са 54 бода.

У наредном колу Арсенал ће гостовати Вест Хему, док ће Јунајтед дочекати Челси.