Pobede Čelzija, Sitija i Liverupula uz tri remija u Premijer ligi (VIDEO)

0

Odigrano je šest mečeva 14. kola šampionata Engleske

Fudbaleri Čelzija pobedili su u gostima ekipu Votforda sa 2:1 u utakmici 14. kola Premijer lige, a pobede su upisali i Mančester siti i Liverpul.

Utakmica na Vikaridž Roudu prekinuta je posle samo 12 minuta igre pošto je jednom od navijača pozlilo na tribinama.

Navijaču, koji je doživeo srčani zastoj, ukazana je pomoć nakon čega je prebačen u bolnicu.

Meč je nastavljen posle pola sata pauze, a Čelzi je poveo u 29. minutu golom Mejsona Maunta. Domaći tim je izjednačio preko Emanuela Denisa u 43. minutu, a konačan rezultat postavio je Hakim Zijeh u 72. minutu, na asistenciju Maunta.

Čelzi je upisao desetu pobedu od početka šampionata i prvi je na tabeli sa 33 boda, odnosno ima bod više od Mančester sitija koji je večeras pobedio Aston Vilu u gostima sa 2:1.

Siti je oba gola postigao u prvom poluvremenu, preko Rubena Dijaša u 27. i Bernarda Silve u 43. minutu, dok je jedini gol za Aston Vilu postigao Oli Votkins u 47. minutu.

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima ekipu Evertona sa ubedljivih 4:1.

Liverpul je poveo u devetom minutu udarcem Džordana Hendersona sa ivice kaznenog prostora, da bi se posle deset minuta u strelce upisao i Mohamed Salah posle kontranapada "crvenih".

Demaraj Grej je u 38. minutu smanjio na 2:1, ali je ekipa Jirgena Klopa u nastavku potvrdila ubedljivu pobedu. Prvo je Salah u 64. minutu postigao svoj drugi gol na meču, a konačan rezultat postavio je Diogo Žota u 79. minutu.

Liverpul je upisao devetu pobedu, ali je ostao na trećem mestu na tabeli sa 31 bodom. Na drugoj strani, Everton je posle osme utakmice bez pobede na 14. poziciji sa 15 osvojenih bodova.

Fudbaleri Vest Hema i Brajtona odigrali su u Londonu nerešeno 1:1.

Gol za vođstvo londonskog tima postigao je glavom Tomaš Souček u petom minutu, nakon centaršuta iz kornera.

Gosti su do boda došli posle "makazica" Nila Mopea u 89. minutu.

Brajton je od 85. minuta igrao sa igračem manje, pošto se povredio Adam Lalana, a gostujući trener nije imao pravo na još jednu izmenu.

Vest Hem je četvrti sa 24 boda, dok je Brajton trenutno sedmi sa 19 bodova.

Sautempton i Lester odigrali su večeras nerešeno 2:2.

Jan Bednarek je doveo domaći tim u vođstvo golom u trećem minutu, a izjednačenje Lesteru u 22. minutu donosi Džoni Evans.

Sautempton je do nove prednosti došao u 34. minutu golom Če Adamsa, da bi konačan rezultat postavio Džejms Madison u 49. minutu.

Početak drugog poluvremena je kasnio gotovo 15 minuta, zbog ukazivanja medicinske pomoći jednom navijaču.

Lester je trenutno osmi sa 19 bodova, dok Sautempton ima 15 bodova, na 15. mestu.

Meč odigran u Vulverhemptonu između domaćeg tima i Barnlija završen je bez golova.

Vulverhempton je šesti sa 21 bodom, a Barnli je 18. sa 10 bodova.