Ključa podno Vezuva, Napolitanci se nadaju tituli, Lacio razbijen u paramparčad (VIDEO)

0

Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu ekipu Lacija sa 4:0, u meču 14. kola italijanske Serije A

Napoli je poveo golom Pjotra Zjelinskog u sedmom minutu, da bi zatim dva gola postigao Dris Mertens u 10. i 29. minutu. Konačan rezultat postavio je Fabijan Ruis u 85. minutu.

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić igrao je za Lacio do 61. minuta. Uoči meča na stadionu u Napulju otkrivena je bista sa likom Dijega Armanda Maradone, legendarnog Argentinca, koji je preminuo pre godinu dana, a koji je tokom karijere sa velikim uspehom igrao u ovom klubu, gde ima status božanstva.

Fudbaleri Sasuoloa pobedili su u gostima Milan sa 3:1, u 14. kolu italijanske Serije A. Poveo je Milan golom Alesija Romanjolija u 21. minutu, da bi preokret Sasuolou doneli Đanluka Skamaka u 24, Simon Kjer autogol u 33. i Domeniko Berardi u 66. minutu.

Milan je od 77. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Alesio Romanjoli.

U istom terminu, pobedu u gostima ostvarila je i Bolonja pobedivši Speciju sa 1:0. Pobedonosni gol za Bolonju postigao je Marko Arnautović iz penala u 83. minutu.

Fudbaleri Udinezea i Đenove odigrali su nerešeno 0:0. Bio je ovo prvi trenerski bod novog šefa struke Đenovlja,a Andreja Ševčenka.

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu ekipu Torina sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Tami Ejbraham u 32. minutu.

Ceo meč za gostujuchi tim odigrali su srpski golman Vanja Milinković-Savić i vezista Saša Lukić.