Реалово славље у "Ел Класику" - првенци Алабе и Агуера (ВИДЕО)

Фудбалери Реала из Мадрида, савладали су на гостовању на "Ноу Кампу" екипу Барселоне са 2:1 у 248. "Ел Класику" у оквиру 10. кола Ла Лиге

Барса и Реал, иако далеко од својих најбољих дана,приредили су спектакл у најновијем "Ел Класику". На након дужег времена поприлично испуњеном "Ноу Кампу", Реал је успео да однесе веома битну победу.

Уводних петнаестак минута игре протекли су у слабом ритму, пошто су обе екипе очекивано опрезно ушле у меч. Како је време одмицало, виђено је све више опасности пред оба гола.

Барселона није искористила огромну шансу у 25. минуту, када је имала вишак, Депај је пробио, послао лопту у пет метара, а тамо Дест, иако сам, шаље лопту преко гола Куртое.

Реал је такав промашај казнио већ у 32. минуту. Одлична контра гостију, Винисијус је проиграо свог штопера Алабу, који је истрчао на противничку половину, а потом маестралним ударцем левом ногом матирао Тер Штегена.

До краја првог дела утакмице Барселона је у још пар наврата припретила, али је Реал одбранио предност и на паузу отишао са предношћу.

Почетком другог полувремена, Куртоа је у два наврата морао да интервенише, једном приликом покушаја Депаја, други пут код ударца Фатија.

Темпо и ритам су расли у другом делу сусрета, па су се све чешће виделе интервенције голмана обе екипе.

Сам финиш меча био је веома занимљив и неизвестан, јер је виђено два гола у размаку од три минута у судијској надокнади.

Лукас Васкез решио је питање победника голом у 93. минуту. Барселона је имала велику шансу, није је искористила, а Реал је кренуо у контру.

Асенсио је шутирао, Тер Штеген одбранио, али је захвални фудбалер Реала Лукас Васкез најбоље реаговао и сместио лопту у мрежу.

Барселона је у последњим секундама сусрета успела да постигне гол, Агуеро је искористио асистенцију Деста и постигао свој први гол у дресу каталонског клуба.

Роналд Куман ни трећи пут није избегао пораз од Реала, а Барселона сада има четири везана пораза од свог љутог ривала.

Карло Анћелоти је са друге стране дошао до свог првог тријумфа на "Камп Ноу" у тренерској каријери.

Фудбалери Севиље победили су као домаћини Леванте са 5:3. Стрелци за Севиљу били су Оливер Торес у осмом, Рафа Мир у 24, Дијего Карлос у 38, Мунир Ел Хадади у 50. и Фернандо Режес у 64. минуту.

Голове за Леванте постигли су Хосе Луис Моралес у 33. и 55. и Гонзало Мелеро у 62. минуту.

Фудбалери Бетиса победили су у Севиљи екипу Рајо Ваљекана са 3:2. Бетис је повео преко Алекса Морена у 22. минуту, а Хуанми је два минута касније постигао други гол за домаћи тим.

Ренди Нтека је смањио резултат у првом минуту надокнаде, док је изједначење гостима донео Алваро Гарсија у 65. минуту.

Гол за победу Бетиса постигао је Вилијан Жозе из пенала у 75. минуту. Српски фудбалер Никола Мараш играо је за Рајо Ваљекано до 88. минута.

Семафор десетог кола Ла Лиге:
Севиља – Леванте 5:3 (Торес 8, Мир 24, Коста 38, Ел Хадади 50, Режес 64 – Моралес 33, 55, Мелеро 61)
Барселона – Реал 1:2 (Агуеро 90+7 – Алаба 32, Лукас 90+3)
Бетис – Рајо Ваљекано 3:2 (Моренo 22, Хуанми 24, Вилијан Жозе 75. једанаестерац – Нтека 45+1, Гарсија 65)
Атлетико – Сосиједад 2:2 (Суарез 61, 77. једанаестерац - Сорлот 7, Исак 48)
Валенсија – Мајорка 2:2 (Гедес 90+3, Гаја 90+8 – Анхел 32, Дијакаби 38. аутогол)
Кадиз – Алавес 0:2 (Хоселу 6, 90+1)
Елче – Еспањол 2:2 (Боје 23, Бенедето 84 – Морналнес 51, Де Томас 52)
Билбао – Виљареал 2:1 (Гарсија 14, Муније 77. једанаестерац – Кокелин 32)
Осасуна – Гранада 1:1 (Авила 45 – Монторо 90)
21,00: Хетафе – Селта