Realovo slavlje u "El Klasiku" - prvenci Alabe i Aguera (VIDEO)

0

Fudbaleri Reala iz Madrida, savladali su na gostovanju na "Nou Kampu" ekipu Barselone sa 2:1 u 248. "El Klasiku" u okviru 10. kola La Lige

Barsa i Real, iako daleko od svojih najboljih dana,priredili su spektakl u najnovijem "El Klasiku". Na nakon dužeg vremena poprilično ispunjenom "Nou Kampu", Real je uspeo da odnese veoma bitnu pobedu.

Uvodnih petnaestak minuta igre protekli su u slabom ritmu, pošto su obe ekipe očekivano oprezno ušle u meč. Kako je vreme odmicalo, viđeno je sve više opasnosti pred oba gola.

Barselona nije iskoristila ogromnu šansu u 25. minutu, kada je imala višak, Depaj je probio, poslao loptu u pet metara, a tamo Dest, iako sam, šalje loptu preko gola Kurtoe.

Real je takav promašaj kaznio već u 32. minutu. Odlična kontra gostiju, Vinisijus je proigrao svog štopera Alabu, koji je istrčao na protivničku polovinu, a potom maestralnim udarcem levom nogom matirao Ter Štegena.

Do kraja prvog dela utakmice Barselona je u još par navrata pripretila, ali je Real odbranio prednost i na pauzu otišao sa prednošću.

Početkom drugog poluvremena, Kurtoa je u dva navrata morao da interveniše, jednom prilikom pokušaja Depaja, drugi put kod udarca Fatija.

Tempo i ritam su rasli u drugom delu susreta, pa su se sve češće videle intervencije golmana obe ekipe.

Sam finiš meča bio je veoma zanimljiv i neizvestan, jer je viđeno dva gola u razmaku od tri minuta u sudijskoj nadoknadi.

Lukas Vaskez rešio je pitanje pobednika golom u 93. minutu. Barselona je imala veliku šansu, nije je iskoristila, a Real je krenuo u kontru.

Asensio je šutirao, Ter Štegen odbranio, ali je zahvalni fudbaler Reala Lukas Vaskez najbolje reagovao i smestio loptu u mrežu.

Barselona je u poslednjim sekundama susreta uspela da postigne gol, Aguero je iskoristio asistenciju Desta i postigao svoj prvi gol u dresu katalonskog kluba.

Ronald Kuman ni treći put nije izbegao poraz od Reala, a Barselona sada ima četiri vezana poraza od svog ljutog rivala.

Karlo Anćeloti je sa druge strane došao do svog prvog trijumfa na "Kamp Nou" u trenerskoj karijeri.

Fudbaleri Sevilje pobedili su kao domaćini Levante sa 5:3. Strelci za Sevilju bili su Oliver Tores u osmom, Rafa Mir u 24, Dijego Karlos u 38, Munir El Hadadi u 50. i Fernando Režes u 64. minutu.

Golove za Levante postigli su Hose Luis Morales u 33. i 55. i Gonzalo Melero u 62. minutu.

Fudbaleri Betisa pobedili su u Sevilji ekipu Rajo Valjekana sa 3:2. Betis je poveo preko Aleksa Morena u 22. minutu, a Huanmi je dva minuta kasnije postigao drugi gol za domaći tim.

Rendi Nteka je smanjio rezultat u prvom minutu nadoknade, dok je izjednačenje gostima doneo Alvaro Garsija u 65. minutu.

Gol za pobedu Betisa postigao je Vilijan Žoze iz penala u 75. minutu. Srpski fudbaler Nikola Maraš igrao je za Rajo Valjekano do 88. minuta.

Semafor desetog kola La Lige:
Sevilja – Levante 5:3 (Tores 8, Mir 24, Kosta 38, El Hadadi 50, Režes 64 – Morales 33, 55, Melero 61)
Barselona – Real 1:2 (Aguero 90+7 – Alaba 32, Lukas 90+3)
Betis – Rajo Valjekano 3:2 (Moreno 22, Huanmi 24, Vilijan Žoze 75. jedanaesterac – Nteka 45+1, Garsija 65)
Atletiko – Sosijedad 2:2 (Suarez 61, 77. jedanaesterac - Sorlot 7, Isak 48)
Valensija – Majorka 2:2 (Gedes 90+3, Gaja 90+8 – Anhel 32, Dijakabi 38. autogol)
Kadiz – Alaves 0:2 (Hoselu 6, 90+1)
Elče – Espanjol 2:2 (Boje 23, Benedeto 84 – Mornalnes 51, De Tomas 52)
Bilbao – Viljareal 2:1 (Garsija 14, Munije 77. jedanaesterac – Kokelin 32)
Osasuna – Granada 1:1 (Avila 45 – Montoro 90)
21,00: Hetafe – Selta