Sitiju sva tri boda na Stanford Bridžu, Aston Vila pobedila Junajted (VIDEO)

0

Oba Mančestera igrala u istom terminu, Siti slavio u derbiju, Junajted neprijatno iznenadio navijače

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima ekipu Čelsija sa 1:0, u derbi meču šestog kola Premijer lige. Jedini gol na meču postigao je Gabrijel Žezus u 53. minutu.

Siti i Čelsi su sada izjednačeni na tabeli Premijer lige sa po 13 bodova, koliko ima i prvoplasirani Liverpul koji će svoj meč šestog kola igrati kasnije danas.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja na Stanford Bridžu, viđena je praktično samo jedna prava šansa koju nije iskoristio Žezus.

Siti je imao više loptu u svom posedu, više udaraca ka golu protivnika i čak devet kornera, ali nije uspeo da ozbiljnije ugrozi Čelsi.

Ekipa Pepa Gvardiole je povela u 53. minutu kada se Žezus dobro snašao posle šuta Žoaa Konsela.

Taj gol je podigao tempo igre, pa je u nastavku bilo više prilika, ali se rezultat nije menjao.

Fudbaleri Aston Vile su pobedili Mančester junajted na Old Trafordu sa 1:0, a strelac pobedničkog gola bio je Kortni Haus u 88. minutu.

Domaći tim je imao veliku priliku da dođe do boda, ali je Bruno Fernandeš promašio penal u 93. minutu.