Ситију сва три бода на Станфорд Бриџу, Астон Вила победила Јунајтед (ВИДЕО)

0

Оба Манчестера играла у истом термину, Сити славио у дербију, Јунајтед непријатно изненадио навијаче

Фудбалери Манчестер ситија победили су у гостима екипу Челсија са 1:0, у дерби мечу шестог кола Премијер лиге. Једини гол на мечу постигао је Габријел Жезус у 53. минуту.

Сити и Челси су сада изједначени на табели Премијер лиге са по 13 бодова, колико има и првопласирани Ливерпул који ће свој меч шестог кола играти касније данас.

У првом полувремену није било много узбуђења на Станфорд Бриџу, виђена је практично само једна права шанса коју није искористио Жезус.

Сити је имао више лопту у свом поседу, више удараца ка голу противника и чак девет корнера, али није успео да озбиљније угрози Челси.

Екипа Пепа Гвардиоле је повела у 53. минуту када се Жезус добро снашао после шута Жоаа Консела.

Тај гол је подигао темпо игре, па је у наставку било више прилика, али се резултат није мењао.

Фудбалери Астон Виле су победили Манчестер јунајтед на Олд Трафорду са 1:0, а стрелац победничког гола био је Кортни Хаус у 88. минуту.

Домаћи тим је имао велику прилику да дође до бода, али је Бруно Фернандеш промашио пенал у 93. минуту.