Asistencija Kostića, šestica Lajpciga (VIDEO)

0

Borusija iz Menhengladbaha bolja u okršaju imenjaka

Fudbaleri Bajera pobedili su danas na svom terenu u Leverkuzenu Majnc sa 1:0, u utakmici šestog kola Bundeslige i popeli se na drugo mesto na tabeli.
Jedini gol postigao je Florijan Virc u 62. minutu.

Posle toga Bajer je postigao i drugi pogodak, ali je posle upotrebe VAR tehnologije zbog ofsajda poništen pogodak Amina Adlija.

Posle druge uzastopne pobede, ukupno četvrte u ligi, Bajer se popeo na drugo mesto na tabeli sa 13 bodova, tri manje od vodećeg Bajerna iz Minhena.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu Hertu sa 6:0.

Lajpcig je poveo u 16. minutu golom Kristofera Nkunkua, a prednost je udvostručio Jusuf Poulsen u 23. minutu, na asistenciju Nkunkua. Posle toga gol je postigao i njihov saigrač Lukas Klosterman, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Treći gol za domaće postigao je Nordi Mukiele u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, a u 60. minutu strelac je bio Emil Forsberg iz jedanaesterca. Nkunku je svoj drugi gol na utakmici postigao u 70. minutu, a konačan rezultat postavio je Amadu Hajdara u 77. minutu.

To je druga pobeda Lajpciga u ligi posle koje zauzima 10. mesto na tabeli sa sedam bodova. Herta ima bod manje na 11. mestu.

Fudbaleri Union Berlina pobedili su na svom terenu Arminiju Bilefeld sa 1:0, golom Kevina Behrensa u 88. minutu.

Berlinski klub je osmi na tabeli sa devet bodova, a Arminija, koja je i dalje bez pobede u ligi, zauzima 15. mesto na tabeli sa četiri boda.

U ostalim utakmicama Ajntraht je u Frankfurtu odigrao nerešeno 1:1 protiv Kelna, Filip Kostić asistirao je za gol (u tri poslednja meča gol i dve asistencije), a Hofenhajm je na svom terenu pobedio Volfsburg sa 3:1.

Borusija je u Menhengladbahu pobedila imenjaka iz Dortmunda 1:0 golom Zakarije u 37. minutu. Milioneri su od 40. minuta igrali bez isključenog Dauda.