Почетна / Фудбал / Велика петорка

Милан се тргнуо после Звезде и у гостима победио Рому (ВИДЕО)

Фудбалери Наполија победили су вечерас као домаћини Беневенто са 2:0

Фудбалери Милана победили су вечерас у гостима Рому са 2:1, у 24. колу италијанске Серије А.

Повео је Милан голом Франка Кесија из пенала у 43. минуту, да би Рома у 50. минуту изједначила преко Жордана Верете.

Победу Милану донео је Анте Ребић голом у 58. минуту.

Милан је уписао 16. победу у шампионату и са 52 бода, четири мање од првопласираног Интера, заузима друго место. Рома је забележила шести пораз и са 44 поена се налази на петој позицији.

Милан ће у наредном колу дочекати Удинезе, док ће Рома гостовати Фиорентини.

Аталанта је са 2:0 победила Сампдорију. Екипа из Бергама повела је у 40. минуту голом Руслана Малиновског, а коначан резултат поставио је Робин Госес поготком у 70. минуту.

Фудбалери Интера победили су на свом терену Ђенову са 3:0 и стекли су на тај начин седам бодова предности над другопласираним градским ривалом Миланом.

Интер је повео већ у првом минуту голом Ромелуа Лукакуа, који је у 69. минуту био асистент код поготка Матеа Дармијана. Коначан резултат поставио је Алексис Санчес у 80. минуту.

Фудбалери Удинезеа победили су на свом терену Фиорентину са 1:0, а једини гол постигао је Илија Несторовски у 86. минуту.

Фудбалери Каљарија победили су на гостовању Кротоне са 2:0. Голове су постигли Леонардо Паволети у 56. минуту и Жоао Педро у 60. минуту из једанаестерца.

Фудбалери Наполија победили су вечерас као домаћини Беневенто са 2:0, у 24. колу италијанске Серије А.

Стрелаци за Наполи били су Дрис Мертенс у 34. и Ђовани Ди Лоренцо у 66. минуту.

Наполи је од 81. минута играо са играчем мање, пошто је други жути картон добио Калиду Кулибали.