Почетна / Фудбал / Велика петорка

Барса покорила Андалузију, Дембеле и Меси за три бода (ВИДЕО)

Репрезентативац Србије Немања Гудељ поново је био на клупи Севиље, а исти ривали састају се у среду у реванш мечу полуфинала Купа краља, у првом дуелу славила је Севиља (2:0)

У дану кад је мадридска Марка објавила информацију „да Лео Меси сигурно остаје на Камп ноу и да ће продужити уговор”, Барселона је гостовала у Андалузији и савладала Севиљу 2:0, а стрелац другог поготка био је управо чувени Аргентинац у 86. минуту.

Меси је постигао јубуларни 30. погодак против Севиље, а пре тога асистирао је за вођство после пола сата игре: са центра је послао идеалну дубинску лопту Усману Дембелеу, а француски нападач је протурио лопту кроз ноге голману Севиљи Боноу за 0:1. Постигао је тек трећи првенствени погодак ове сезоне.

Тако је Севиља примила гол после 557 минута, у последњих пет мечева Боно је сачувао мрежу, а његов тим уписао је свих пет победа, а пре тога још једну, али са примљеним голом, против Алавеса (2:1).

Пред одлазак на одмор судија Ернандез опростио је Месију, није му показао други жути картон, без обзира што је са леђа оборио противника и спречио контру.

Али, арбитар зато није пропустио прилику да јавном опоменом казни тренера Севиље Ђулена Лопетегија, због оправданог приговора.

Барселона је била боља и у наставку, а за почетак, најбољу шансу није искористио бек Сержињо Дест у 59. минуту, са ивице петерца, додуше искоса, закуцао је лопту у стативу.

Играо се 81. минут кад је најбољи стрелац Севиље, Мароканац Јусуф Ен Несири изједначио, али гол је заслужено поништен пошто га је претходно лопта погодила у руку.

Али, на другој страни, Меси је постигао регуларан гол, после соло акције и из другог покушаја – први му је одбранио Боно, али му се, уобичајено, лопта вратила – и поставио коначних 0:2 на Рамон Санчез Пицхуану.