Сосиједад у гостима бољи од Хетафеа, Реал бољи од Валенсије (ВИДЕО)

Фудбалери Реал Сосиједада победили су у гостима Хетафе са 1:0, у 23. колу шпанске Ла Лиге

Стрелац победоносног гола за Сосиједад био је Александер Исак у 30. минуту. Сосиједад је забележио десету победу у првенству и са 38 поена заузима пето место, док је Хетафе са 24 бода на 13. позицији. Фудбалери Осасуне победили су Леванте са 1:0. Стрелац је био Анте Будимир у 74. минуту.

Головима Карима Бенземе и Тонија Кроса Реал је уписао три бода против Валенсије на стадиону Алфредо ди Стефано, засад не дозвољава градском ривалу Атлетику да побегне на више од плус пет.

Везиста Урош Рачић стандардан је у тиму Слепих мишева, овога пута добио је жути картон пред одлазак на одмор због саплитања противника.

Краљеви су повели из друге шансе, у 12. минуту: Бензема се наместио, дочекао добар пас Кроса и из прве погодио право место.

После пола сата игре Бензема није успео да дуплира вођство, али нешто касније јесте асистент, Крос. Играо се 42. минут кад је Немац поставио коначан резултат, ударац са ивице шеснаестерца био је неодбрањив, како он уме, свремена на време.

У 62. минуту Реал је повео са 3:0 поготком Мендија, али је резултат на семафору враћен на 2:0 због офсајда. До краја Менди није искористио још једну шансу, па је остао на снази резултат из првог дела.

Хетафе је много слабији него прошле сезоне, доживели су минималан пораз код куће и од Сосиједада.

Везиста домаћих Немања Максимовић замењен је 58. минуту, а тренутак одлуке одиграо се у 30. минуту кад је шведски нападач из редова Баскијаца Александер Исак пронашао лопти пут до мреже снажним ударцем.

Мало пре тога, у истом минуту, Исаков саиграч Микел Ојарзабал погодио је пречку. У 90+2 тренер Хетафеа Бордалас Хименез добио је црвени картон због приговора.

Немања Радоја био је у стартној постави Левантеа, Дарко Брашанац (Осасуна) и даље је повређен.