Atomski remi Bajerna i Lajpciga u Minhenu – 3:3 (VIDEO)

2

Jedina ekipa koja je upisala pobedu bila je Arminija, koja je na svom terenu slavila protiv Majnca sa 2:1

Tomas Miler čuva tron. Bajern je zahvaljujući ofanzivnom vezisti koji je postigao dva gola i Kingsliju Komanu, koji je upisao tri asistencije stigao do remija u derbiju protiv Lajpciga (3:3), koji će žaliti zbog propuštenih prilika, pogotovo pri rezultatu 3:2, kada su u dva navrata Forsberg i Nkunku izlazi jedan na jedan sa Nojerom, ali nisu uspeli da ga savladaju.

Lajpcig je od prvog minuta popkazao da nije došao da se brani. Trener Julijan Nagelsman je izveo ofanzivnu postavu, sa čak tri napadača.

S druge strane Hansi Flik je igrao u klasičnoj fomaciji gde je samo Levandovski bio u Napadu, ali je imao pomoć trojice ofanzivnih vezista, Sanea, Milera i Komana.

U prvih 15. minuta viđene su dve odlične prilike, po jedna sa svaje strane. U 19. minutu gosti su stigli do prednosti. Emil Forsberg je odlično prošao po desnoj strani, video je u šesnaestercu Nkunkua, koji je izašao jedan na jedan sa nojerom i majstorski je bocnuo loptu i poslao je iza leđa Nojera.

Posle ovog gola Bajern je počeo da igra mnogo bolje. Ređale su se šanse, a u 30. minutu rezervista Jamal Musial koji je ušao u igru samo nekolikom minuta pre toga zbog povrede Havija Martineza je uspeo da se upiše u strelce.

Samo četiri minuta kasnije Koman je ponovo u ulozi asistenta, a strelac je bio Tomas Miler, koji je postigao gol.

Nije se dugo čekalo na odgovor Lajpciga. Gosti su stigli do izjednačenja samo tri minuta posle gola Milera. Haidara je odlično uposlio Klajverta, koji je odlično odreagovao i postigao gol.

Lajpcig je žestoko krenuo i u drugom poluvremenu. Posle samo tri minuta igre uspeli su da postignu gol. Anhelilnjo je odlično prošao po desnoj strani centriraso, a u šesnaestercu se najbolje snašao Forsberg koji je po drugi put doneo prednost Lajpcigu u ovom meču.

Fudbaleri Ajntrahta i Borusije Dortmund odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici desetog kola nemačke Bundeslige.

Daiči Kamada je već u devetom minutu doneo prednost Ajntrahtu, a izjednačenje i bod Dortmundu doneo je Đovani Rejna u 56. minutu.

Filip Kostić je odigrao ceo meč za Ajntraht. Dortmund je treći na tabeli sa 19 bodova, dok je Ajntraht osmi sa šest bodova manje.

Fudbaleri Frajburga i Borusije Menhengladbah odigrali su nerešeno 2:2. Menhengladbah je poveo u 23. minutu pogotkom Brela Embola, ali je domaći tim preokrenuo golovima Filipa Linharta u 32. i Vinčenca Grifoa sa penala u 49. minutu. Alasan Plea je u samo minut posle vođstva Frajburga izjednačio za konačnih 2:2.

Bez pobednika je završen i meč Kelna i Volfsburga - 2:2. Domaći tim je poveo u 18. minutu golom Jana Tilmana, 11 minuta kasnije izjednačio je Maksimilijan Arnold, a novu prednost Kelnu doneo je Ondrej Duda u 43. minutu. Konačnih 2:2 postavio je Vaut Veghorst na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu.

Jedina ekipa koja je upisala pobedu bila je Arminija, koja je na svom terenu slavila protiv Majnca sa 2:1. Arminija je sada na 16. mestu na tabeli sa sedam bodova, dok je Majnc poziciju ispod sa dva boda manje.

Semafor desetog kola Bundeslige:
Arminija – Majnc 2:1 (Pretl 21, Doan 31 – Stoger 82)
Ajntraht – Dortmund 1:1 (Kamada 9 – Reina 56)
Keln – Volfzburg 2:2 (Tileman 18, Duda 43 - Arnold 29, Veghorst 47)
Frajburg – Menhengladbah 2:2 (Lienhart 32, Grifo 49 – Embolo 23, Plea 50)
Bajern – Lajpcig 3:3 (Musiala 30, Miler 34, 75 – Nkunku 19, Klajvert 39, Forsberg 48)
15,30: Verder – Štutgart
18,00: Šalke – Leverkuzen
20,30: Hofenhajm – Augzburg
Herta – Union Berlin 3:1 (Pekarik 51, Pjontek 74, 77 – Avonji 20)