Udineze pobedio Lacio u Rimu, trijumfi Napolija, Milana i Bolonje (VIDEO)

0

Udineze je ostvario drugu uzastopnu pobedu u ligi, ukupno treću i sa 10 bodova zauzima 13. mesto na tabeli

Fudbaleri Udinezea pobedili su danas u Rimu domaći Lacio sa 3:1, u utakmici devetog kola italijanskog prvenstva.

Udineze je poveo u 18. minutu golom Tolgaja Arslana, a prednost je udvostručio Ignasio Puseto u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Treći gol za gostujući tim postigao je Fernando Forestijeri u 71. minutu, a konačan rezultat postavio je Ćiro Imobile pogotkom iz penala u 74. minutu.

Udineze je ostvario drugu uzastopnu pobedu u ligi, ukupno treću i sa 10 bodova zauzima 13. mesto na tabeli. Lacio sada ima tri poraza i deveti je sa 14 bodova.

Fudbaleri Milana pobedili su na svom terenu Fjorentinu sa 2:0, u utakmici devetog kola italijanskog prvenstva.

Milanski tim poveo je u 17. minutu golom Alesija Romanjolija, a konačan rezultat postavio je Frank Kesi u 28. minutu iz penala.

Milan je mogao i ubedljivije da pobedi, ali je Kesi u 40. minutu promašio penal.

Nikola Milenković odigrao je ceo meč za goste, dok Dušan Vlahović izašao u 77. minutu.

Posle sedme pobede u prvenstvu, Milan je prvi na tabeli sa 23 boda. Fjorentina je u poslednje četiri utakmice bez pobede, a posle petog poraza zauzima 16. mesto na tabeli sa osam bodova.

Fudbaleri Bolonje pobedili su Krotone sa 1:0.

Jedini gol postigao je Roberto Sorijano u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Tim Siniše Mihajlovića ima četiri pobede i 10. je na tabeli sa 12 bodova.

Krotone je i dalje jedina ekipa bez pobede u Seriji A i poslednji je na tabeli sa dva boda.

Fudbaleri Kaljarija i Specije su večeras odigrali nerešeno 2:2.

Povela je Specija golom Emanuela Đazija u 36. minutu.

Preokret Kaljariju su doneli Žoao Pedro u 52. i Leonardo Pavoleti u 58. minutu.

Konačan rezultat je postavio Nzola Mbala golom iz penala u trećem minutu sudijske nadoknade.

Kaljari se nalazi na 11. mestu sa 11 bodova, dok je Specija osvojila deset i nalazi se na 14. mestu.

U narednom kolu, Kaljari će gostovati Veroni, dok će Speciji dočekati Lacio.

Fudbaleri Napolija su večeras kao domaćini pobedili Romu 4:0.

Golove za Napoli su postigli Lorenco Insinja u 31, Fabian Ruis u 65, Dris Mertens u 81. i Mateo Politano u 87. minutu.

U narednom kolu, Napoli će gostovati Krotoneu, dok će Roma dočekati Sasulo.

Semafor 9. Kola Serije A:

Sasuolo – Iner  0:3 (Sančes 4, Kirikeš autogol 14, galjardini 60)

Benevento – Juventus 1:1 (Leticija 45 – Morata 21)

Atalanta – Verona 0:2 (Veloso penal 62, Zakanji 83)

Lacio – Udineze 1:3 (Imobile 74. jedanaesterac - Arslan 18, Puseti 45+3, Forestieri 71)

Milan – Fjorentina 2:0 (Romanjoli 17, Kesi penal 28)

Bolonja – Krotone 1:0 (Sorijano 45+2)

Kaljari – Specija 2:2 (Pedro 52, Pavoleti 58 – Ćazi 36, Mbala penal 90+3)

Napoli – Roma 4:0 (Insinje 31, Ruiz 63, Mertens 81, Politano 86)