Удинезе победио Лацио у Риму, тријумфи Наполија, Милана и Болоње (ВИДЕО)

Удинезе је остварио другу узастопну победу у лиги, укупно трећу и са 10 бодова заузима 13. место на табели

Фудбалери Удинезеа победили су данас у Риму домаћи Лацио са 3:1, у утакмици деветог кола италијанског првенства.

Удинезе је повео у 18. минуту голом Толгаја Арслана, а предност је удвостручио Игнасио Пусето у трећем минуту надокнаде првог полувремена.

Трећи гол за гостујући тим постигао је Фернандо Форестијери у 71. минуту, а коначан резултат поставио је Ћиро Имобиле поготком из пенала у 74. минуту.

Удинезе је остварио другу узастопну победу у лиги, укупно трећу и са 10 бодова заузима 13. место на табели. Лацио сада има три пораза и девети је са 14 бодова.

Фудбалери Милана победили су на свом терену Фјорентину са 2:0, у утакмици деветог кола италијанског првенства.

Милански тим повео је у 17. минуту голом Алесија Ромањолија, а коначан резултат поставио је Франк Кеси у 28. минуту из пенала.

Милан је могао и убедљивије да победи, али је Кеси у 40. минуту промашио пенал.

Никола Миленковић одиграо је цео меч за госте, док Душан Влаховић изашао у 77. минуту.

После седме победе у првенству, Милан је први на табели са 23 бода. Фјорентина је у последње четири утакмице без победе, а после петог пораза заузима 16. место на табели са осам бодова.

Фудбалери Болоње победили су Кротоне са 1:0.

Једини гол постигао је Роберто Соријано у другом минуту надокнаде времена првог полувремена.

Тим Синише Михајловића има четири победе и 10. је на табели са 12 бодова.

Кротоне је и даље једина екипа без победе у Серији А и последњи је на табели са два бода.

Фудбалери Каљарија и Специје су вечерас одиграли нерешено 2:2.

Повела је Специја голом Емануела Ђазија у 36. минуту.

Преокрет Каљарију су донели Жоао Педро у 52. и Леонардо Паволети у 58. минуту.

Коначан резултат је поставио Нзола Мбала голом из пенала у трећем минуту судијске надокнаде.

Каљари се налази на 11. месту са 11 бодова, док је Специја освојила десет и налази се на 14. месту.

У наредном колу, Каљари ће гостовати Верони, док ће Специји дочекати Лацио.

Фудбалери Наполија су вечерас као домаћини победили Рому 4:0.

Голове за Наполи су постигли Лоренцо Инсиња у 31, Фабиан Руис у 65, Дрис Мертенс у 81. и Матео Политано у 87. минуту.

У наредном колу, Наполи ће гостовати Кротонеу, док ће Рома дочекати Сасуло.

Семафор 9. Кола Серије А:

Сасуоло – Инер  0:3 (Санчес 4, Кирикеш аутогол 14, гаљардини 60)

Беневенто – Јувентус 1:1 (Летиција 45 – Мората 21)

Аталанта – Верона 0:2 (Велосо пенал 62, Закањи 83)

Лацио – Удинезе 1:3 (Имобиле 74. једанаестерац - Арслан 18, Пусети 45+3, Форестиери 71)

Милан – Фјорентина 2:0 (Ромањоли 17, Кеси пенал 28)

Болоња – Кротоне 1:0 (Соријано 45+2)

Каљари – Специја 2:2 (Педро 52, Паволети 58 – Ћази 36, Мбала пенал 90+3)

Наполи – Рома 4:0 (Инсиње 31, Руиз 63, Мертенс 81, Политано 86)