Почетна / Фудбал / Велика петорка

Бајерн славио у Штутгарту, победа Келна у Дормтунду, асистенција Костића (ВИДЕО)

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су у Штутгарту истоимену екипу са 3:1, у утакмици деветог кола Бундеслиге

Домаћа екипа повела је у 20. минуту голом Тангија Кулибалија, а Бајерн је до краја првог полуврмемена преокренуо резултат головима Кингслија Комана у 38. минуту и Роберта Левандовског у судијској надокнади.

Гол играча Штутгарта Филипа Форстера поништен је у 39. минуту након прегледа видео снимка, због прекршаја који је направљен над голманом Бајерна, Мануелом Нојером.

У 87. минуту коначан резултат меча поставио је Даглас Коста.

Бајерн је први на табели Бундеслиге са 22 освојена бода, док је Штутгарт на десетом месту са 11 бодова.

Фудбалери Келна победили су у гостима Борусију Дортмунд са 2:1.

Стреалац оба гола за "јарчеве" био је Ељес Схири у 9. и 60. минуту, док је једини гол за Борусију постигао Торган Азар у 74. минуту

Келну је ово прва победа у Бундеслиги и тренунто се налазе на 15. месту са шест освојених бодова, док је Дортмунд трећи са 18 бодова.

Фудбалери Лајпцига победили су на домаћем терену екипу Арминије са 2:1.

Екипа Лајпцига је повела голом Ангелиња у 29. минуту, а предност је у 47. минуту увећао Кристофер Нкунку. У наставку меча играч домаће екипе Александер Сорлот промашио је пенал у 72. минуту, да би коначан резултат меча, 2:1 четири минута касније поставио Фабијан Клос.

Лајпциг је други на табели првенства са 20 освојених бодова, док се екипа Арминије налази на претпоследњем месту Бундеслиге са четири бода.

У преостале две утакмице виђена су два нерешена резултата, Унион Берлин и Ајнтрахт из Франкфурта одиграли су 3:3 (наш Филип Костић асистирао код другог гола гостију), док су Аугсбург и Фрајбург одиграли 1:1.

Фудбалери Борусије Менхенгладбах победили су Шалке са 4:1.

Шалке је и даље без победе у немачком првенству и последњи је на табели са само три бода.

Борусија је седма на табели са 15 бодова.

Српски фудбалер Матија Настасић играо је целу утакмицу за Шалке.

eСемафор деветог кола Бундеслиге:

Волфзбург – Вердер 5:3 (Баку 22, Брукс 25, Вегхорст 37, 76, Балек 90+2 - Битенкур 13, Мохвалд 36, Брукс 47. аутогол)

Аугзбург – Фрајбург 1:1 (Варгас 80 – Грифо 64)

Дортмунд – Келн 1:2 (Азар 74 – Схири 9, 60)

Лајпциг – Арминија 2:1 (Ангелињо 29, Нкуку 47 – Клос 76)

Штутгарт – Бајерн 1:3 (Кулибали 20 – Коман 38, Левандовски 45, Коста 87)

Унион Берлин – Ајнтрахт 3:3  (Андрих 2, Крусе пенал 6, 82 – Слва 27, 37, Дост 79)

Менхенгладбах - Шалке 4:1 (Најхаус 15, Вент 36, Тирам 52, Волф 80 – Раман 20)

15,30: Леверкузен – Херта

18,00: Мајнц – Хофенхајм