Брајтон у надокнади до бода против Ливерпула, петарда Ситија (ВИДЕО)

Фудбалери Брајтона и Ливерпула одиграли су нерешено 1:1, у утакмици 10. кола Премијер лиге

Брајтон је прилику за вођство имао у 20. минуту када је Нил Мопе промашио једанестерац, а у наставку првог полувремена екипи Ливерпула је у 34. минуту поништен погодак након прегледа видео снимка, а због офсајд позиције у којој се нашао Мохамед Салах.

У другом полувремену Ливерпул је повео голом Диога Жоте у 60. минуту, да би у 84. минуту након консултације са ВАР-ом Ливерпулу и други пут на мечу поништен гол, овог пута због офсајда у којем се нашао Садио Мане.

Коначан резултат утакмице постављен је у трећем минуту судијске надокнаде времена, када је Немац Паскал Грос био прецизан са "беле тачке" и тако донео бод екипи Брајтона.

Ливерпул се после некомплетног 10. кола Премијер лиге налази на првом месту са 21 бодом, док је екипа Брајтона освојила 10. бод и налази се на 16. месту.

Фудбалери Манчестер ситија победили су на домаћем терену екипу Барнлија са 5:0.

Прва два гола на мечу постигао је Ријад Марез у 6. и 22. минуту, а последњи, трећи у првом полувремену Бенжамен Менди у 41.

У другом полувремену виђена су још два гола.

Прво је у 67. стрелац био Феран Торес, а коначан резултат је два минута касније поставио Марез, својим трећим голом.

Аутогол који је постигнут у 76. минуту од стране голмана Барнлија, Бејлија Пикока Фарела поништен је прегледањем видео снимка због офсајд позиције.

Манчестер сити се тренутно налази на осмој позцији у Премијер лиги са 15 бодова, док је Барнли на 17. месту са пет.

Фудбалери Лидса победили су Евертон у гостима са 1:0 лиге.

Стрелац у Ливерпулу био је Рафиња у 79. минуту.

Евертон је шести на табели са 16 бодова, док Лидс има 14 и заузима 11. место у енглеском првенству.

Фудбалери Вест Бромвича победили су Шефилд са 1:0.

Стрелац у Бирмингему био је Конор Галагер у 13. минуту.

ВБА је остварио прву победу ове сезоне у Премијер лиги и са шест бодова је изашао из зоне испадања.

Шефилд још нема победу, има један бод и последњи је на табели фудбалског првенства Енглеске.

Наш Бранислав Ивановић одиграо је цео меч за ВБА.