Spektakularan meč u Volfsburgu, domaćin slavio protiv Verdera sa 5:3 (VIDEO)

0

Fudbaleri Volfsburga pobedili su na svom terenu ekipu Verdera iz Bremena sa 5:3, u utakmici devetog kola Budeslige

FOTOI: EPA/Saša Stajnbah

Verder je poveo golom Leonarda Bitenkura u 13. minutu, da bi ekipa Volfsburga preokrenula golovima Bote Bakua u 22. i Džona Bruksa u 25. minutu.

Do kraja prvog poluvremena Verder je izjednačio golom Kevina Mohvalda u 36. minutu, a samo minut kasnije Volfsburg u novu prednost dovodi Vout Veghorst.

U drugom poluvremenu viđena su još tri gola. Najpre je Verder došao do izjednačenja autogolom Bruksa u 47. minutu, prednost Volfsburgu doneo je Holanđanin Veghorst svojim drugim golom na meču u 76. minutu, a konačan rezultat postavio je Bartoš Balek golom u sudijskoj nadoknadi vremena.

Ekipa Verdera je od 80. minuta utakmice igrala sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Mohvald. Verderu je ovo šesti uzastopni meč bez pobede u prvenstvu, nakon što su prethodnih pet završili nerešenim ishodom 1:1.

Semafor devetog kola Bundeslige:
Volfzburg – Verder 5:3 (Baku 22, Bruks 25, Veghorst 37, 76, Balek 90+2 - Bitenkur 13, Mohvald 36, Bruks 47. autogol)
15,30: Augzburg – Frajburg
15,30: Dortmund – Keln
15,30: Lajpcig – Arminija
15,30: Štutgart – Bajern
15,30: Union Berlin – Ajntraht
18,30: Menhengladbah - Šalke
15,30: Leverkuzen – Herta
18,00: Majnc – Hofenhajm