Real siguran protiv Ueske, Barseloni malo i igrač više (VIDEO)

0

Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas na svom terenu Uesku sa 3:1, u utakmici osmog kola španske Primere.

Real je pitanje pobednika na ovom meču praktično rešio u finišu prvog poluvremena.

Prvo je u 40. minutu mrežu Ueske pogodio Eden Azar, što je bio njegov prvi gol posle 392 dana, da bi se pet minuta kasnije u strelce upisao i Karim Benzema.

Na 3:0 povisio je Federiko Valverde u 54. minutu, 15 minuta pre kraja meča David Fereiro je postigao utešan pogodak za Uesku, a konačan rezultat postavio je Benzema u 90. minutu.

Real je zabeležio petu pobedu u domaćem šampionatu i trenutno je prvi na tabeli sa 16 bodova, dok je Ueska na 18. poziciji sa pet osvojenih bodova.

Ekipa Zinedina Zidana će u narednom kolu Primere gostovati Valensiji, dok će Ueska dočekati Eibar. Luka Jović je meč odgledao sa klupe.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su na svom terenu ekipu Sevilje sa 2:1. Fudbaleri Sevilje poveli su golom Jusufa en Nesirija u devetom minutu utakmice, da bi ekipa iz Baskije preokrenula rezultat u drugom poluvremenu golovima Ikera Munjaina u 76. i Ojana Sanseta u 86. minutu.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u gostima Osasunu sa 3:1. Žoao Feliks je u 43. minutu doneo prednost Atletiku sa bele tačke, a isti igrač je u trećem minutu drugog poluvremena propustio priliku da duplira prednost svog tima pošto nije iskoristio drugi jedanaesterac na meču.

Portugalac je, ipak, postigao još jedan gol, pošto je u 69. minutu povisio na 2:0 posle asistencije Anhela Koree. Ante Budimir je u 80. minutu doneo nadu Osasuni, ali je Lukas Toreira osam minuta kasnije potvrdio pobedu Atletika.

Fudbaleri Alavesa i Barselone odigrali su 1:1, u utakmici osmog kola španske Primere. Luis Rioha doneo je prednost Alavesu u 31. minutu posle velike greške Đerara Pikea i Neta, a izjednačio je Antoan Grizman u 63. minutu, samo minut nakon što je Hota dobio crveni karton.

Barselona je do kraja meča na sve načine pokušavala da dođe do gola, pokušavali su Lionel Mesi, Miralem Pjanić, ali rezultat se nije promenio.