Minimalna pobeda Sitija, Čelzi siguran protiv Barnlija (VIDEO)

0

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima Šefild junajted sa 1:0, u utakmici sedmog kola Premijer lige.

Jedini gol na meču postigao je Kajl Voker u 28. minutu. Dobio je sjajan pas Kevina de Brujnea, povukao je loptu i sjajno šutirao i pogodio sa velike udaljenosti.

Siti je upisao treću pobedu od početka šampionata i trenutno je sedmi na tabeli sa 11 bodova.

Na drugoj strani, Šefild je i dalje bez pobede, a posle šestog poraza nalazi se na pretposlednjem mestu sa samo jednim osvojenim bodom.

Fudbalere Sitija u narednom kolu očekuje derbi protiv Liverpula na domaćem terenu, dok će Šefild gostovati Čelziju.

Fudbaleri Čelzija pobedili su u gostima ekipu Barnlija sa 3:0. Čelzi je poveo u 26. minutu golom Hakima Zijeha, na 2:0 povisio je Kurt Zuma u 63. minutu, a sve dileme oko pobednika rešio je Timo Verner sedam minuta kasnije.

Liverpul preživeo

Liverpul je posle preokreta pobedio Vest Hem (2:1), vratio se na prvo mesto i izjednačio klupski rekord. Neporažen je na 63 ligaška meča na Enfildu: 52 pobede i jedanaest nerešenih rezultata gol-razlikom 166:42.

Liverpul je poslednju utakmicu na „Enfildu” izgubio 23. aprila od Kristal palasa (1:2). Vest Hem je pripretio da bi mogao da prekine seriju, ali nije imao baš čvrstu osnovu za optimizam.

Fornals je u desetom minutu iskoristio grešku štopera Liverpula Gomeza i šutem sa 15 metara pogodio donji desni ugao gola domaćih.

Taj gol je podsetio da su Čekićari na 58 ligaških gostovanja na Enfildu ostvarili samo tri pobede (1928, 1963, 2015).

Vođstvo gostiju nije uznemirilo Liverpul. Šampion je nastavio da igra mirno. Pojačavanje pritiska na gol doneo je rezultat u 42. minutu kad je levi bek Vest Hema Masuaku u šesnaestercu sapleo u napadača Liverpula Salaha i skrivio jedanaesterac iz koga je Egipćanin izjednačio na 1:1.

U nastavku je igrano na jedan gol i bilo je samo pitanje trenutka kad će odbrana Čekićara da popusti. To se dogodilo u 72. minutu, kad je Žota iz pet metara zatresao mrežu, ali je gol opravdano poništen jer je prethodno Mane faulirao golmana Vest Hema Fabijanskog.

U 85. minutu nije bilo greške. Posle dugog napada Liverpula, Šaćiri je gurnuo loptu kroz odbranu Vest Hema, iza odbrane gostiju utrčao Žota i upisao se u strelce – 2:1.