Fiorentina sigurna protiv Udinezea, gol Milenkovića (VIDEO)

1

Kaljari bolji od Krotonea, Golemić odigrao ceo meč, Vulić ušao sa klupe, remi Juventusa

Fudbaleri Fjorentine pobedili su večeras na svom terenu ekipu Udinezea sa 3:2, u utakmici petog kola italijanske Serije A.

Fjorentina je povela u 11. minutu golom Gaetana Kastrovilija, deset minuta kasnije na 2:0 je povisio Nikola Milenković, da bi Stefano Okaka u 43. minutu smanjio na 2:1.

Kastrovili je svojim drugim golom na meču u 51. minutu ponovo doneo dva gola prednosti Fiorentini, a konačan rezultat postavio je Okaka u 86. minutu.

Fjorentina je prekinula niz od tri meča bez pobede i sada je deseta na tabeli sa sedam poena, dok je Udineze posle četvrtog poraza u sezoni na 18. poziciji sa tri osvojena boda.

Fudbaleri Fjorentine će u narednom kolu gostovati Romi, dok će Udineze dočekati Milan.

Fudbaleri Kaljarija pobedili su Krotone sa 4:2 u meču 5. kola Serije A.

Gosti su prvi stigli do prednosti, strelac je u 21. minutu bio Masijas, da bi domaći tim preko Likogjanisa u 25 i Simeonea u 35. došli do 2:1. Molina je u 43. minutu pogodio za Krotone, ali je Sotil u 45. Ponovo doneo vođstvo Kaljariju. Konačnih 4:2 „postavio“ je Žoao Pedro u 85. minutu.

Vladimir Golemić odigrao je ceo meč za goste, dok je Miloš Vulić u igru ušao u 62. minutu.

Fudbaleri Napolija pobedili su danas na gostujućem terenu Benevento sa 2:1, u utakmici petog kola italijanskog prvenstva.

Benevento je poveo u 30. minutu golom Roberta Insinjea, a zatim je sa druge strane u 48. minutu zbog ofsajda poništen gol njegovog starijeg brata Lorenca Insinjena.

Napoli je izjednačio u 60. minutu golom Lorenca Insinjea, a pobedu je doneo Andrea Petanja pogotkom u 67. minutu.

Benevento je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno treći u ligi.

Fudbaleri Parme odigrali su nerešeno 2:2 sa Specijom na svom terenu.

Specija je povela sa 2:0 golovima Džulijana Šaboa u 28. i Kevina Agudela u 31. minutu. Parma je tri minuta kasnije smanjila zaostatak pogotkom Rikarda Galjola, a bod domaćima obezbedio je Juraj Kucka, golom iz penala u drugom minutu nadoknade vremena.

Fudbaleri Juventusa i Verone odigrali su večeras nerešeno 1:1, u utakmici petog kola italijanske Serije A.

Andrea Favili je u 60. minutu doneo prednost Veroni i gostujući tim je tu prednost čuvao do 78. minuta kada je Dejan Kuluševski izjednačio i doneo bod Juventusu.

Posle pet odigranih kola, Juventus je peti na tabeli sa devet bodova, dok je Udineze osmi sa bodom manje.

Fudbaleri Juventusa će u narednom kolu  gostuju Speciji, dok će Verona dočekati Benevento.

Semafor 5. kola Serije A:

Sasuolo – Torino 3:3 (Đuričić 71, Kirikeš 84, Kaputo 85 – Lineti 33, Beloti 77, Lukić 79)

Atalanta – Sampdorija 1:3 (Zapata 80. jedanaesterac - Kvaljarela 13, Torsbi 59, Jankton 90)

Đenova – Inter 0:2 (Lukaku 64, D'Ambrozio 79)

Lacio – Bolonja 2:1 (Alberto 54, Imobile 76 - De Silvestri 90+2)

Kaljari – Krotone 4:2 (Likogjanis 25, Simeone 35, Sotil 45, Žoao Pedro 85 – Masijas 21, Molina 43)

Benevento – Napoli 1:2 (R. Insinje 30 - L. Insinje 60, Petanja 67)

Parma – Specija 2:2 (Galjolo 34, Kucka 90+2. jedanaesterac - Šabo 28, Agudel 41)

Fjorentina – Udineze 3:2 (Kastrovili 11, 51, Milenković 21 - Okaka 43, 86)

Juventus – Verona 1:1 (Kuluševski 78 - Favili 60)

20,45: Milan – Roma