Реал славио у Ел Класику у Барселони, погодио и Лука, Дмитровићу три бода у Севиљи (ВИДЕО)

Фудбалери Реал Мадрида победили су у гостима екипу Барселоне са 3:1, у утакмици седмог кола шпанске Примере

Голове за Реал на овом "класику" постигли су Федерико Валверде у петом, Серхио Рамос у 63. минуту из пенала и Лука Модрић у 91, док је једини стрелац за Барселону био Ансу Фати у осмом минуту.

Реал је уписао четврту победу од почетка шампионата и тренутно је први на табели са 13 бодова. На другој страни, Барселона из пет одиграних утакмица има седам бодова и десета је на табели.

Реал је повео већ у петом минуту из прве праве прилике на мечу. Карим Бензема је одлично послао лопту у шеснаестерац, Валверде је примио и закуцао је у леве рашље.

Само три минута касније Барселона је изједначила поготком Фатија. Лионел Меси је упослио Ђордија Албу, он је прошао по левој страни и послао лопту до Фатија који је са неколико метао послао у мрежу Реала.

До краја првог полувремена било је прилика на обе стране, нарочито у првих пола сата игре, али резултат се није мењао.

На почетку наставка Барселоне је била боља, Фати је пропустио сјајну шансу у петерцу, а потом је након његовог центаршута Кутињо покушао главом, али је лопта прошла мало поред леве стативе.

У 61. минуту Клеман Ленгле је повукао Рамоса у казненом простору, а судија Хуан Мартинес Мунуера је након консултација са ВАР технологијом показао на белу тачку. Рамос је преузео одговорност, шутирао је у доњи леви угао и погодио за 1:2.

Уследио је након тога притисак Барселоне, али домаћи тим није успео да стигне до изједначења.

Уместо тога, Реал је поново запретио у финишу. Сјајне прилике пропустили су Тони Крос, Рамос и Жуниор Винисијус, а тачку на овај "класико" Модрић у 91. минуту након што је сјајно преварио Нета.

Фудбалери Еибара победили су у гостима екипу Севиље са 1:0. Једини гол на мечу, вредан три бода, постигао је Кике у 41. минуту.

Истим резултатом Осасуна је на свом терену била боља од Атлетик Билбаа, а стрелац победничког гола био је Рубен Гарсија у 81. минуту са пенала.

Фудбалери Атлетико Мадрида победили су у гостима екипу Бетиса са 2:0. Атлетико је повео у 46. минуту голом Маркоса Љорентеа, а победу домаћег тима потврдио је Луис Суарез у 91. минуту.

Бетис је од 72. минута играо са играчем мање пошто је црвени картон добио Мартин Монтоја. Атлетико је после треће победе у шампионату трећи на табели са 11 бодова, док је Бетис десети са два бода мање.