JEDAN JE IBRA - Zlatan promašio penal, pa sa dva gola rešio milanski derbi (VIDEO)

1

Napoli deklasirao Atalantu, a Sampdorija Lacio, Krotoneu prvi bod i to protiv Juventusa

Fudbaleri Napolija pobedili su danas Atalantu sa 4:1, u četvrtom kolu Serije A.

Napoli je imao četiri gola prednosti na poluvremenu, a strelci su bili Irving Lozano u 23. i 27, Mateo Politano u 30. i Viktor Osimeh u 43. minutu.

Gol za goste dao je Lamers u 87. minutu.

Atalanta je poražena posle tri pobede na početku italijanskog prvenstva.

Napoli ima osam bodova, jedan manje od Atalante, ali i vodećeg Milana koji ima utakmicu manje.

Nikola Maksimović nije igrao za domaći tim.

Fudbaleri Milana pobedili su danas kao gosti u velikom milanskom derbiju Inter sa 2:1, u utakmici četvrtog kola Serije A.

Milan je poveo u 12. minutu golom Zlatana Ibrahimovića. Prethodno je dosuđen penal posle starta Aleksandra Kolarova na Ibrahimoviću, švedski fudbaler je izveo penal, odbranio mu je golman Samir Handanović, ali je Ibrahimović bio najbrži odbijenoj lopti i poslao je u mrežu.

Ibrahimović je zatim u 16. minutu udvostručio prednost, posle dodavanja Rafaela Leaoa.

Inter je smanjio zaostatak u 26. minutu golom Romelua Lukakua, a i pored toga što je ekipa imala nekoliko prilika za izjednačenje, rezultat se do kraja nije promenio. Dobre prilike promašili su Lukaku, Lautaro Martines i Ašraf Hakimi.

Posle pobede u velikom derbiju Milan je prvi na tabeli sa sva četiri trijumfa i 12 bodova, a Inter, koji je bez pobede u poslednje dve utakmice, zauzima šesto mesto sa sedam bodova.

Fudbaleri Sampdorije pobedili su na svom terenu Lacio sa 3:0.

Golove su postigli Fabio Kvaljarela u 32. minutu, Tomazo Ađelo u 41. i Mikel Damsgard u 74. minutu.

Posle dva poraza na startu prvenstva Sampdorija je sada vezala dve pobede. Lacio je poslednje tri utakmice bez pobede, od čega su dva poraza.

Fudbaleri Krotonea odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 1:1 sa Juventusom, u utakmici četvrtog kola Serije A.

Krotone je poveo u 12. minutu golom Simija iz penala, a bod šampionu Italije obezbedio je Alvaro Morata pogotkom u 21. minutu.

Morata je i u 76. minutu zatresao mrežu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Juventus je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Federiko Kijeza u 60. minutu dobio crveni karton.

Juventus je sada četvrti na tabeli sa osam bodova, četiri manje od vodećeg Milana. Atalanta je druga sa devet bodova, a trećeplasirani Napoli ima osam.

Krotone je osvojio prvi bod u sezoni, posle tri vezana poraza na početku šampionata.