Četiri gola Sona, četiri asistencije Kejna, Mane rešio derbi protiv Čelzija (VIDEO)

0

Četiri gola postigao je Son Hjun Min, a svaki put asistent mu je bio Hari Kejn

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na gostujućem terenu Sautempton sa 5:2, u utakmici drugog kola Premijer lige.

Četiri gola postigao je Son Hjun Min, a svaki put asistent mu je bio Hari Kejn. Južnokorejski fudbaler golove je postigao u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, u 47. minutu, 64. i 73. minutu.

Kejn je postigao peti gol u 82. minutu. On je bio strelac i na početku utakmice, u trećem minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Kejn je šesti igrač koji je imao četiri asistencije u jednoj premijerligaškoj utakmici, ali prvi Englez kome je to uspelo. On je tokom cele prošle sezone imao samo dve asistencije u Premijer ligi.

Dvostruki strelac u ekipi iz Sautemptona bio je Deni Ings, golovima u 32. minutu i 89. minutu iz jedanaesterca.

Totenhem sada ima tri boda, nakon što je u prvom kolu izgubio od Evertona (0:1). Sautempton je pretrpeo i drugi poraz, nakon onog od Kristal Palasa (0:1) u prvom kolu.

Brajton je odigrao sjajan meč na gostovanju NJukaslu. Već posle sedam minuta Mopaj je dva puta pogodio, prvi put sa bele tačke, drugi put iz igre.

Do kraja susreta crno-beli nisu uspeli da se vrate u igru, čak su primili još jedan gol, sedam minuta pre kraja, pogodio je i Konoli.

Fudbaleri Liverpula pobedili su Čelzi u gostima sa 2:0. Dvostruki strelac za aktuelnog šampiona u Londonu bio je Sadio Mane, koji je golove davao u 50. i 54. minutu.

Čelzi je celo drugo poluvreme imao igrača manje, pošto je Andreas Kristensen u 45. minutu dobio direktan crveni karton.

Kristensen je kao poslednji igrač odbrane srušio Manea. Čelzi je imao priliku da se vrati u igru u 75. minutu, ali Žoržinjo nije iskoristio penal.

Fudbaleri Lestera pobedili su Barnli na svom stadionu sa 4:2. Lester je zabeležio i drugu pobedu u novoj sezoni, dok je Barnliju to bila tek prva utakmica.

Barnli je vodio od 10. minuta golom Krisa Vuda, a Lester je u 20. izjednačio preko Harisona Barnsa.

Rezervista Erik Piter je u 50. autogolom doneo prednost Lesteru, a na 3:1 je u 61. povećao Džejms Džastin. Barnli je u 73. smanjio zaostatak pogotkom Džimija Dana, a konačnih 4:2 u 79. minutu je postavio Denis Pret.

Semafor drugog kola Premijer lige:

Sautempton – Totenhem 2:5 (Ings 32, 89 – Son 45, 47, 64, 73, Kejn 82)

NJukasl – Brajton 0:3 (Mopaj 4. jedanaesterac, 7, Konoli 83)

Čelzi – Liverpul 0:2 (Mane 51, 54)

Lester – Barnli 4:2 (Barns 20, Piter 50. autogol Džastin 61, Pret 79 - Vud 10, Dan 72)

19,00: Aston Vila – Šefild junajted

21,15: Vulverhempton – Mančester siti

Everton – VBA 5:2 (Kalvert-Levin 31, 62, 66, Rodrigez 45, Kin 54 – Dianjana 10, Pereira 47)

Lids – Fulam 4:3 (Košta 5, 57, Klih 41. jedanaesterac, Bamford 50 - Mitrović 34. jedanaesterac, 67, Rid 62)

Mančester Junajted – Kristal Palas 1:3 (Van De Bek  80 – Tauzend 7, Zaha 74. jedanaesterac, 85)

Arsenal – Vest Hem 2:1 (Lakazet 25, Nketi 86 - Antonio 45)