Imobile golom potvrdio zlatnu kopačku, Inter na kraju samo bod zaostao za Juventusom (VIDEO)

1

Atalanta i Lacio u Ligi šampiona, Roma i Milan pobedama do Lige Evrope

Zlatan je promašio penal u prvom poluvremenu, ali je u drugom golom sve nadoknadio, Milan je pobedio Kaljari 3:0 i dočepao se Lige Evrope. Isto kao i Roma, koja je sa 3:1 u Torinu pobedila šampiona Juventus, koji je na kraju imao samo bod više od drugoplasiranog Intera.

Inter se za kotu dva izborio u direktnom okršaju sa Atalantom u Bergamu. Slavio je tim iz Milana 2:0, a poveo je golom Dambrosia u prvom minutu. Ešli Jang je u 20. postavio konačnih 2:0.

I Lacio će i Ligu šampiona uprkos porazu od Napolija. Ipak, slavili su Rimljani, pošto je Ćiro Imobile 36. golom u sezoni osvojio Zlatnu kopačku Evrope. On je ovim golom izjednačio rekord Gonzala Iguaina po broju golova u jednoj sezoni u Seriji A.

Fudbaleri Breše i Sampdorije odigrali su nerešeno 1:1, u prvoj utakmici poslednjeg kola Serije A.

Sampdorija je povela u 41. minutu golom Medija Lerisa, a izjednačio je Ernesto Toregrosa u 49. minutu sa bele tačke.

Breša se od Serije A oprostila sa 25 osvojenih bodova.

Semafor 38. kola Serije A:

Breša - Sampdorija 1:1 (Toregrosa 49. jedanaesterac - Leris 41)

Milan - Kaljari 3:0 (Klavan 11. autogol, Ibrahimović 55, Kastiljeho 57)

Atalanta - Inter 0:2 (Dambrosio 1, Jang 20)

Juventus - Roma 1:3 (Iguain 5 - Kalinić 23, Peroti 44. jedanaesterac, 52)

Napoli - Lacio 3:1 (Ruiz 9, Insinje 54. jedanaesterac, Politano 90+2 - Imobile 22)

18.00: SPAL - Fjorentina

20.45: Bolonja - Torino

20.45: Đenova - Verona

20.45: Leće - Parma

20.45: Sasuolo - Udineze