Имобиле голом потврдио златну копачку, Интер на крају само бод заостао за Јувентусом (ВИДЕО)

1

Аталанта и Лацио у Лиги шампиона, Рома и Милан победама до Лиге Европе

Златан је промашио пенал у првом полувремену, али је у другом голом све надокнадио, Милан је победио Каљари 3:0 и дочепао се Лиге Европе. Исто као и Рома, која је са 3:1 у Торину победила шампиона Јувентус, који је на крају имао само бод више од другопласираног Интера.

Интер се за коту два изборио у директном окршају са Аталантом у Бергаму. Славио је тим из Милана 2:0, а повео је голом Дамбросиа у првом минуту. Ешли Јанг је у 20. поставио коначних 2:0.

И Лацио ће и Лигу шампиона упркос поразу од Наполија. Ипак, славили су Римљани, пошто је Ћиро Имобиле 36. голом у сезони освојио Златну копачку Европе. Он је овим голом изједначио рекорд Гонзала Игуаина по броју голова у једној сезони у Серији А.

Фудбалери Бреше и Сампдорије одиграли су нерешено 1:1, у првој утакмици последњег кола Серије А.

Сампдорија је повела у 41. минуту голом Медија Лериса, а изједначио је Ернесто Торегроса у 49. минуту са беле тачке.

Бреша се од Серије А опростила са 25 освојених бодова.

Семафор 38. кола Серије А:

Бреша - Сампдорија 1:1 (Торегроса 49. једанаестерац - Лерис 41)

Милан - Каљари 3:0 (Клаван 11. аутогол, Ибрахимовић 55, Кастиљехо 57)

Аталанта - Интер 0:2 (Дамбросио 1, Јанг 20)

Јувентус - Рома 1:3 (Игуаин 5 - Калинић 23, Пероти 44. једанаестерац, 52)

Наполи - Лацио 3:1 (Руиз 9, Инсиње 54. једанаестерац, Политано 90+2 - Имобиле 22)

18.00: СПАЛ - Фјорентина

20.45: Болоња - Торино

20.45: Ђенова - Верона

20.45: Леће - Парма

20.45: Сасуоло - Удинезе