Почетна / Фудбал / Супер лига

Два гола сјајног Зукића за тријумф Воше у Ивањици (ВИДЕО)

Инђија голом Босанчића у финишу однела цео плен са Бановог брда

У првом мечу данашњег програма 28. Кола Супер лиге Србије Војводина је као гост победила Јавор у Ивањици са 3:1.

Сви голови виђени су у другом полувремену.

Воша је до предности дошла у 56. минуту – Андрић је центрирао са десне стране, а потом је са неких шест-седам метара Зукић упутио ударац главом, лопта је погодила Маричића, али се лопта одбила поново до Зукића, који је прецизним ударцем послао лопту у мрежу домаћина.

Десет минута касније Зукић је постигао други гол! После корнера за Војводину, Дринчић је шутирао, Лазовић одбранио, а потом Саничанин упутио ударац главом, при чему је Зукић са три-четири метра само променио путању лопте и проследио је у мрежу.

Трећи гол виђен је у 80. минуту, Дринчић је упутио пас са половине у шеснаестерац ка Нешковићу, а Јевремовић је, у покушају да избије лопту, успео само да је проследи у сопствену мрежу.

У 82. минуту Јавор је смањио на 1:3. Севић је додао лопту до Звеканова, који је шутирао са петнаестак метара и послао лопту у даљи доњи угао голмана гостију Симића.

Војводина је „уписала“ 18 победу од почетка шампионата и трећа је на табели са 59 бодова, док је Јавор на 13. позицији са 24 освојена бода.

Фудбалери Војводине ће у наредном колу Супер лиге гостовати Инђији, а Јавор екипи Пролетера.

Фудбалери Инђије победили су вечерас у Београду домаћи Чукарички са 1:0, у утакмици 28. кола Супер лиге Србије.

Једини гол постигао је Немања Босанчић у 85. минуту.

Семафор 28 кола Супер лиге:

Пролетер (НС) - ТСЦ 1:3 (Јовановић 54 - Лукић 6. једанаестерац, Силађи 66, Зец 84)

Вождовац - Напредак 1:0 (Јанковић 75)

Јавор - Војводина 1:3 (Звеканов 82 - Зукић 56, 68, Јевремовић 80. аутогол)

Спартак - Партизан 3:2 (Николић 29, 58, Денковић 69 - Стевановић 12, 44)

Црвена звезда - Радник 4:1 (Панков 29, Бабић 38, Радуловић 85. једанаестерац, Симић 90 - Макарић 23)

Чукарички - Инђија 0:1 (Босанчић 85)

15.00: Раднички (Ниш) - Рад

17.00: Младост - Мачва